Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2024 r.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów.
  2. Dzisiaj w Parafii św. Michała w Nowej Soli o godz. 19:00, śpiewany będzie Akatyst ku czci NMP.
  3. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym tygodniu naszą modlitwą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na dzieła misyjne Kościoła.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:
  • W Otyniu: w poniedziałek, środę i piątek o 17:30, we wtorek i czwartek o 7:30, w sobotę o 10:30, a w niedziele o godz. 7:30 i 12:00.
  • W Niedoradzu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 16:30, w niedziele o 10:30
  • W Zakęciu: codziennie o 16:30, w niedziele o 9:00
  • W Bobrownikach: codziennie o 17:00, we wtorek o 16:30, w niedziele o 10:30.
  1. W zakrystii są do nabycia różańce z Ziemi Świętej w cenie 30 zł. Różańce wykonują nasi bracia w wierze, którzy obecnie są w bardzo trudnej sytuacji finansowej przez brak ruchu turystycznego.
  2. W tym miesiącu nie na Mszy świętej i modlitw o uzdrowienie duszy i ciała.
  3. W piątek o 18:00 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klasy 7 SP.
  4. Jesienny kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii św. Michała w Nowej Soli. Spotkania codziennie od 20 do 25 października. Pierwsze spotkanie i zapisy 20 października o 16:45 w kościele św. Michała. Dodatkowe informacje na stronie parafii św. Michała.
  5. Zbliża się czas 10. katechez przygotowujących do bierzmowania osób, które ukończyły 21 rok życia. Spotkania (razem 10) rozpoczną się 1 grudnia w Szkole Katolickiej w Nowej Soli.
  6. Od 26. października zapraszamy do kin na nową odsłonę animację powieści H. Sienkiewicza „Quo vadis”.
  7. W Otyniu i Niedoradzu są nowe księgi intencji na 2025 r.
  8. Listopada ks. Paweł organizuje wyjazd na Marsz Niepodległości w Warszawie, koszt 150 zł plus koszt obiadu. W programie Msza Święta, zwiedzanie Cytadeli wraz z Muzeum Historii Polski i Wojska Polskiego. Zapisy w zakrystii i informacje u ks. Pawła.
  9. W następną niedzielę przypada wspomnienie poświęcenia Kociołów, w których dokłada data poświęcenia nie jest znana. Nastąpi zmiana czasu na zimowy.
  10. Zbliża się listopad czas szczególnej modlitwy wypominkowej. W kościele, zostały wyłożone kartki wypominkowe. Na kartkach zostały umieszczone osobne kolumny na Nazwiska i Imiona zmarłych oraz daty wyczytania. Prosimy o czytelne wypełnianie wypominek. Za złożone ofiary wypominkowe serdecznie dziękujemy!
  11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do uroczystości korzystając z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii św., przypominamy o możliwości uzyskania odpustów za zmarłych.
  12. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  13. We wtorek wspominamy naszego Papieża św. Jana Pawła II. Także tego dnia rocznica śmierci Prymasa Polski, Kardynała Augusta Hlonda.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!