Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2024 r.

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na fundusz remontowy Sanktuarium i naszych kościołów. Po Mszach zbiórka do puszek na KUL i ITF w Zielonej Górze.
  2. Dziękujemy także za udział i pomoc w przygotowaniu odpustu parafialnego. Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Sanktuarium Maryjnego, Strażakom OSP Otyń, Kościelnym, Organistom, Ministrantom i Lektorom, niosącym feretron i chorągwie, Pani Małgorzacie za dekorację kościoła oraz wszystkim zaangażowanym.
  3. Dzisiaj spotkania dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w Niedoradzu na Mszy o 11:00, w Otyniu na Mszy o 12:30.
  4. W trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
  5. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu”.
  6. We środę wspominamy św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży Polskiej. Przez Jego wstawiennictwo módlmy się za dzieci i młodzież.
  7. W czwartek zapraszamy na modlitwę i uwielbienie do Sanktuarium od godziny 19:00.
  8. W piątek o godz. 15:00 koronka do Bożego miłosierdzia i poświęcenie odnowionego krzyża przy wjeździe do Zakęcia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jednocześnie dziękujemy mieszkańcom Zakęcia za troskę i odnowienie krzyża przydrożnego, symbolu naszej wiary.
  9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium w piątek od 17:15 i w sobotę od 10:15.
  10. Dziękujemy za posprzątanie naszych kościołów i złożone ofiary na kwiaty.
  11. Ceremonia pochówku dzieci nienarodzonych odbędzie się 19 września o
    godzinie 11.00 na cmentarzu komunalnym w Otyniu. Msza święta w intencji Rodziców zostanie odprawiona w kaplicy szpitalnej w Nowej Soli o godzinie 10.00.
  12. Września zapraszamy do Gębic koło Gubina na obchody 85. Rocznicy przybycia do obozu św. Maksymiliana Kolbego. Informacje na plakatach i informatorach.
  13. Września, piątek, w Sanktuarium odbędzie się Msza z Adoracją i modlitwami o uzdrowienie ciała i duszy.
  14. Września od godz. 8:00, odbędzie się pielgrzymka pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy. Zapraszamy do udziału.

Patroni tygodnia:

• Poniedziałek: Święci pap. Korneliusz i bp Cyprian męczennicy
  • Piątek: św. Andrzej i Tow. Męczennicy koreańscy
  • Sobota św. Mateusz Ap

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Naszym Parafianom, przybyłym Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask, opieki MB Królowej Pokoju!