OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 30.06.2019r.

1. Dziś  jest XIII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na pomoc w odbudowie kościoła w Lutolu Suchym, który uległ poważnemu pożarowi.
  2. W bieżącym tygodniu rozpoczynamy wakacyjny porządek odprawiania mszy świętych. W dni powszednie nie będzie mszy św. w Bobrownikach i w Zakęciu oraz w poniedziałek w Niedoradzu. W sobotę msze św. niedzielne w Zakęciu o godz. 18.00, w Niedoradzu o godz. 19.00.  W niedzielę msze św.: w Bobrownikach o godz. 9.30, w Niedoradzu o godz. 11.00, i w Otyniu bez zmian (8.00 i 12.30). We wtorek msza św. w Sanktuarium o godz. 8.00, w I czwartek miesiąca o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, za nasze Seminarium Duchowne w Paradyżu i za kapłanów. W piątek w Niedoradzu i w Sanktuarium okazja do spowiedzi przed mszą św. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanemu Sercu NMP. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 20.00. Prosimy Róże z Bobrownik o poprowadzenie modlitwy różańcowej. W programie nabożeństwa o godz. 21.00 apel maryjny, konferencja maryjna, procesja z figurą Matki Bożej wokół naszego Sanktuarium i msza św. w kazaniem na zakończenie czuwania. Mężczyzn z Bobrownik prosimy o pomoc w niesieniu figury w czasie procesji.
  4. Nasza parafia i Fundacja „Blisko domu” organizuje dniach 21 – 31 lipca br pielgrzymkę do Medjugorie. Zapisujemy na listę rezerwową.
  5. Serdecznie dziękujemy paniom z Zakęcia i Otynia za pomoc w ugoszczeniu pielgrzymów z Klenicy. Bóg zapłać!
  6. Dnia 2 lipca z naszego Sanktuarium wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach w drodze. Zapisy w zakrystii. Można również pobrać karty duchowego pielgrzyma. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki pod przewodnictwem bpa Pawła Sochy we wtorek o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Prosimy o pomoc w przyjęciu pielgrzymów. Zainteresowane panie prosimy o kontakt z panią Krystyną.
  7. Rada Kościelna w Niedoradzu zbiera dziś ofiary na remont organów.
  8. Rozpoczęliśmy okres wakacyjny. Apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa na drodze, na wodzie. Kierowców prosimy o przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym, a zwłaszcza o ograniczenie prędkości. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Zwróćmy również uwagę na odpowiedni strój w miejscach kultu religijnego. Mimo upałów pamiętajmy o unikaniu w kościele stroju plażowego, aby zachować godność miejsca modlitwy i skupienia. Zatroszczmy się o udział naszych dzieci i młodzieży w czasie wypoczynku w niedzielnej Eucharystii. Zachęcamy wiernych do udziału w pielgrzymkach do sanktuariów.
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele remontowe naszego Sanktuarium. Zebrano w Zakęciu 254 zł, w Bobrownikach 414,40 zł, w Niedoradzu 567,10 zł i w Otyniu 1696,05 zł oraz ofiary za ciasto 1356 zł. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju.

Ks. kan. Zbigniew Tartak