OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022r.
post-template-default,single,single-post,postid-53178,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022r.

1. Dziś przeżywamy XVIII niedzielę zwykłą.
  2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca i niedziela adoracyjna.
  3. 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i obchodzimy 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
  4. We wtorek odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. We wtorek 2.08. przez naszą parafię będzie przechodzić 40 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę. Hasłem pielgrzymki są słowa Pana Jezusa: „Aby wszyscy byli jedno” (J 17,21) Około godziny 11.30 pielgrzymi dotrą do Niedoradza, a około godziny 13.00 do Otynia. Liczba uczestników pielgrzymki to około 300 osób. Prosimy o godne ugoszczenie pielgrzymów w Niedoradzu i w Otyniu. W zakrystii można pobrać karty duchowego pielgrzyma.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Nie będzie egzorcyzmowania wody, świec i oleju.
  7. W I piątek w Niedoradzu i w Sanktuarium okazja do spowiedzi przed mszą św. Do chorych udamy się we wrześniu.
  8. W I sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium od godz. 10.15. Nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 20.00. Prosimy Róże z Bobrownik o poprowadzenie modlitwy różańcowej. W programie nabożeństwa: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, apel maryjny, konferencja maryjna, procesja z figurą Matki Bożej wokół naszego Sanktuarium i msza św. w kazaniem na zakończenie czuwania. Mężczyzn z Bobrownik prosimy o pomoc w niesieniu figury w czasie procesji.
  9. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
  10. W tym tygodniu wspominamy: 01.08. – św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i dK; 04.08. – Św. Jana Marię Vianneya, prezb.
  11. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe naszego Sanktuarium. Złożyliśmy: w Zakęciu 424,60 zł, w Bobrownikach 222 zł, w Niedoradzu 1017,01 zł i w Otyniu 1409,62 zł. Wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców polecamy wstawiennictwu M.B. Królowej Pokoju w codziennej modlitwie i comiesięcznej mszy świętej. Dzieciom i młodzieży życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Ks. kan. Zbigniew Tartak