PIELGRZYMKA DO MIEJSC ŚWIĘTYCH WE WŁOSZECH WRAZ Z POŚWIĘCENIEM KORONY MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POKOJU
Pielgrzymka do Medjugorje z Otynia 2020
52968
post-template-default,single,single-post,postid-52968,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

PIELGRZYMKA DO MIEJSC ŚWIĘTYCH WE WŁOSZECH WRAZ Z POŚWIĘCENIEM KORONY MATKI BOSKIEJ KRÓLOWEJ POKOJU

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w pielgrzymce do Włoch połączonej z poświęceniem korony figurki Matki Boskiej Królowej Pokoju w Sanktuarium w Otyniu, w dniach 04-15.10.2021 r.

 

CENA : 2800 ZŁ + 150 €

Najważniejsze informacje

Koszty wyjazdu wynoszą 2800 zł i 150 euro i obejmują:

– przejazd komfortowym autokarem, opiekę wykwalifikowanego pilota polskojęzycznego podczas całego wyjazdu,

– opiekę duchową,

– msze święte,

– zakwaterowanie: 11 x noclegów w hotelach,

– wyżywienie: 11 x śniadanie (wzmocnione), 11 x obiadokolacja,

– realizację programu imprezy, ubezpieczenie KL oraz NNW. Opłatę składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/os. ubezpieczenie “Standard” (NNW – 15000PLN, KL – 10000EUR, BP – 1000PLN, Assistance).

 

Kwota 150 EUR przeznaczona jest na bilety wstępu, przewodników lokalnych, zestawy słuchawkowe, opłaty klimatyczne, wjazdy do miast, ewentualne przejazdy metrem i inne opłaty walutowe dokonywane przez biuro.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

* biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w harmonogramie pracy Ojca Świętego i ewentualne odwołanie audiencji papieskiej.

 

Potwierdzeniem uczestnictwa w wycieczce jest wpłata zaliczki w wysokości 800 zł na konto BP Compass Travel 66 1140 2004 0000 3502 7677 5529 dnia 10.09.2021. Pozostałą kwotę należy wpłacić do dnia 20.09.2021. Euro płatne w autokarze.

 

ZGŁOSZENIA NA PIELGRZYMKĘ POD NR TEL. 536 700 189

W razie wprowadzenia obostrzeń nieumożliwiających wyjazd, część wpłaty  (zaliczki do hoteli) zostanie przeniesiona na termin wiosenny – letni. Obowiązujące przepisy.

 

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski, co najmniej do 30 sierpnia 2021 r. mają obowiązek:

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione)

 

ORAZ

2) przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) – jednego z trzech – zaświadczającego o: ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE LUB przebytej chorobie COVID-19 LUB negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch. Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej szóstego roku życia.

 

Jeśli sytuacja pandemiczna zmieni się i będą konieczne dodatkowe testy na
COVID-19 w czasie trwania pielgrzymki, pielgrzymi ponoszą koszty testu.

Plan pielgrzymki

Dzień 1 (04.10.2021) TRANZYT DO WŁOCH Godz. 04.00 Msza święta. Ok. godz. 05.00 Wyjazd z Otynia. Przejazd przez Niemcy lub Czechy oraz Austrię. Późnym wieczorem dotarcie na nocleg w okolicy Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2 (05.10.2021) WENECJA Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Wenecji. Rejs statkiem po Grande Kanale Zwiedzanie miasta. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z wejściem do bazyliki św. Marka, Msza św., Ponte Rialto, czas wolny, rejs powrotny. Przejazd na nocleg w okolice Padwy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3 (06.10.2021) PADWA Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego oraz Sanktuarium św. Leopolda Mandić, msza św., spacer po starym mieście – jednego z najważniejszych ośrodków naukowych średniowiecza, Piazza delle Erbe. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolice Rimini. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4 (7.10.2021) LORETO – MANOPPELLO – LANCIANO Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Loreto. Zwiedzanie starego miasta z Bazyliką Loretańską z Domkiem Św. Rodziny z Nazaretu. Cmentarz żołnierzy II Korpusu gen. Andersa. Manopello – Sanktuarium, w którym przechowywana jest chusta św. Weroniki z obliczem Jezusa Zmartwychwstałego. Msza św., Czas wolny. Przejazd do Lanciano – nawiedzenie kościoła Cudu Eucharystycznego. Przejazd na nocleg w okolicy Giovanni San Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5 (8.10.2021) GIOVANNI SAN ROTONDO – MONTE SAN’T ANGELO Śniadanie, zwiedzanie San Giovanni Rotondo – miejsca związanego z życiem i śmiercią Św. Ojca Pio (kościół p.w. Ojca Pio, grób, Sanktuarium, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa). Msza św., Czas wolny. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – 823 m n.p.m. miejsca objawień Michała Archanioła. Zwiedzanie sanktuarium, spacer po urokliwym miasteczku, zamek normańsko – aragoński, panorama Półwyspu Gargano i Zatoki Manfredońskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6 (9.10.2021) PIETRALICINA – POMPEJE Śniadanie, wykwaterowanie, postój w Pietralcina – miejsca urodzin Ojca Pio. Pompeje – zwiedzanie antycznego miasta zasypanego przez popiół podczas erupcji Wezuwiusza w 79 r. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Msza św. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolicy Neapolu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7 (10.10.2021) NEAPOL Śniadanie, przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta –  katedra św. Januarego, słynąca z Cudu Eucharystycznego, spacer ulicą Św. Grzegorza Ormianina, będącą największym po Krakowie centrum produkcji szopek bożonarodzeniowych. Następnie spacer słynną Spaccanapoli do kościołów Santa Chiara oraz Gesu Nuovo z nagrobkiem św. Giuseppe Moscatiego, słynnego neapolitańskiego lekarza. Kościoł San Giudeppe dei Vecchi e Immaclata di Lourdes – miejsce spoczynku ojca Dolindo Ruotolo, Msza św. Czas wolny, a po nim c.d. zwiedzania – Palazzo Reale, Galeria Umberto I, Teatr San Carlo, Piazza Plebiscito z kościołem św. Franciszka. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8 (11.10.2021) MONTE CASSINO Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na bliskie sercu wszystkich Polaków wzgórze Monte Cassino. Msza św. Cmentarz żołnierzy polskich z grobem gen. Andersa oraz opactwo benedyktynów. Wypoczynek nad morzem ( przy ładnej pogodzie). Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 9 (12.10.2021) RZYM ANTYCZNY + BAZYLIKI WIELKIE Śniadanie, przejazd do Rzymu. Nawiedzenie Bazyliki św. Pawła za Murami. Msza św., Spacer z przewodnikiem śladami starożytnych Rzymian: Koloseum, ( z zewnątrz) Fora Cesarskie z kolumną Trajana, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Fontanna di Trevi. Czas wolny. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Śnieżnej oraz Bazyliki Jana na Lateranie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 10 ( 13.10.2021) WATYKAN, AUDIENCJA PAPIESKA, CD. ZWIEDZANIA RZYMU Śniadanie przejazd do Watykanu – uczestnictwo w audiencji papieskiej, uroczyste poświęcenie korony z obrazu Matki Boskiej. Msza św. Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra zbudowanej na miejscu grobu świętego, z Pietą Michała Anioła, wspaniałym baldachimem Berniniego, posągiem Św. Piotra. Wizyta przy grobie Jana Pawła II. Spacer z przewodnikiem po barokowej części Rzymu: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 11 (14.10.2021 ) ASYŻ Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Asyżu. Bazylika z grobem św. Franciszka, Msza św. Bazylika św. Klary, Plac Komunalny, spacer ulicami miasta, czas wolny. Porcjunkula św. Franciszka, Przejazd na nocleg w okolicy Padwy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 12 ( 15.10.2021) TRANZYT DO POLSKI Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd przez Niemcy do Polski, powrót do Otynia w późnych godzinach wieczornych.