OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14.03.2021r.
post-template-default,single,single-post,postid-52879,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14.03.2021r.

1. Dziś jest IV Niedziela Wielkiego Postu zw. „laetare”, radości.
  2. Dziś odbędą się spotkania z rodzicami dzieci do I Komunii św. w Niedoradzu o godz. 11.00 i w Sanktuarium o godz. 12.30.
  3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Sanktuarium o godz. 16.00, w Niedoradzu o godz. 17.00. Dziś na Gorzkie Żale przychodzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Otyniu i w Niedoradzu w piątki pół godziny przed mszą św., w Bobrownikach i w Zakęciu w dni powszednie po mszy św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych Kościół przypisał łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  4. We wtorek w Otyniu będzie spotkanie dla kobiet z cyklu „Najlepsza cząstka”. Prowadząca to Agnieszka Zuzelska. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej szczegółów na stronie fundacji „Blisko domu”.
  5. W środę nasz ks. Proboszcz kan. Zbigniew Tartak przeżywa dzień swoich imienin. Drogiemu Solenizantowi życzymy obfitości Bożych łask, mocy Bożego Ducha i opieki Matki Najświętszej Królowej Pokoju. Zapraszamy do modlitwy za Solenizanta w środę w czasie Mszy św. w Sanktuarium.
  6. W środę w Otyniu o godz. 19.00 nauki przed chrztem świętym.
  7. W czwartek nie będzie spotkania uwielbieniowo – formacyjnego.
  8. Trwa nowenna do św. Józefa Oblubieńca przed liturgicznym jego wspomnieniem. W piątek uroczystość św. Józefa Oblubieńca. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 19 marca papież Franciszek uroczyście otworzy „Rok Rodziny”.
  9.  W uroczystość św. Józefa o godz. 15.00 w gorzowskiej katedrze zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzi czternaście rodzin reprezentujących wspólnotę diecezjalną. Po nabożeństwie Bp Tadeusz Lityński przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii otwierającej Rok Rodziny
  10. Wzorem lat ubiegłych prosimy Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII o przygotowanie dekoracji na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne w Niedoradzu i w Sanktuarium.
  11. Dzisiaj w Niedoradzu w czasie Gorzkich Żali zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
  12. Można nabywać paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 15 zł za sztukę oraz palmy na Niedzielę Palmową. Ministranci po mszy św. rozprowadzają baranki z cukru zbierając ofiary na swój fundusz.
  13. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na nowe nagłośnienie do naszego Sanktuarium.
  14. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszym Sanktuarium. Wejście przez zakładkę „Wirtualny spacer” na stronie internetowej naszej parafii.
  15. Klub Radnych Niezależni Gminy Otyń wraz z „Ogień Bez Dymu” zapraszają w niedzielę 21 marca na pokazy palenia “od góry”, które jest najczystszą alternatywą dla tradycyjnego sposobu palenia: w Niedoradzu przy kościele o godz. 10.30, a w Otyniu przy Urzędzie Miejskim o godz. 13.30.
  16. 26 marca o godz. 20.00. wyruszy z Zielonej Góry z parafii pw. Miłosierdzia Bożego do naszego Sanktuarium Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Rewolucja pięknych ludzi”.
  17. Bóg zapłać za ofiary składane na zakup nowego nagłośnienia, za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby naszej parafii. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.

Ks. Proboszcz kan.  Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych  14 – 21.03.2021r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021r.
godz. 8.00 + Antoś Grzesiak
godz. 12.30 + Jan Ptak – od cioci Marii Grodzkiej z rodziną

PONIEDZIAŁEK, 15.03.2021r.

godz. 14.00 + Józef Podgórski – msza św. pogrzebowa

godz. 18.00 + Krystyna Owsianna i zmarli z rodz. Turkiewicz

WTOREK, 16.03. 2021r.
godz. 8.00 w int. Juliana z okazji 2 rocz. urodzin

ŚRODA, 17.03.2021r.
godz. 18.00 Msza św. dzięk. – błag. w int. ks. Proboszcza z okazji imienin o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę NMP Królowej Pokoju

CZWARTEK,  18.03. 2021r.

godz. 8.00 w int. p. Józefy Ochockiej z okazji imienin, o zdrowie i opiekę Matki Bożej Królowej Pokoju

PIĄTEK, 19.03.2021r.
godz. 18.00 intencja ku czci Ducha Świętego

SOBOTA, 20.03.2021r.
godz. 11.00 o opiekę Matki Bożej Królowej Pokoju i błog. Boże dla Alicji z okazji 18 – tych urodzin

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021r.
godz. 8.00 + Józef Cyrulik i zmarli z rodz. Cyrulik, Głuchowskich i Bartowskich
godz. 12.30 + Krystyna Średnicka (2 rocz. śm.)

Intencje mszy świętych NIEDORADZ,  14 – 21.03.2021r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14.03.2021r.
godz. 9.30 + Helena, Edward Orłowscy
godz. 11.00 + Barbara Witkowska (4 rocz. śm.), Wiesław, Bronisława (ona), Władysław, Janusz Gromek

PONIEDZIAŁEK, 15.03.2021r.
godz. 17.00 + Janusz Gromek – int. od uczestników pogrzebu

ŚRODA, 17.03.2021r.
godz. 17.00 + Zofia Kur o łaskę nieba

PIĄTEK, 19.03.2021r.
godz. 17.00 + Mirosława Świerkowska, rodzice: Marta i Józef Bociańscy, zmarli z rodzin Bociańskich i Mazurków

SOBOTA, 20.03.2021r.
godz. 17.00 zmarli z rodzin Gmur, Kunysz, Buczkiewicz, Wawrowicz, Kułaj

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21.03.2021r.
godz. 9.30 + Józef w kolejną rocz. śmierci, + Władysława (ona) i Apoloniusz Chrustowscy
godz. 11.00 + Franciszek, Mieczysław Słoński, Józefa (ona) i Czesław Szymańscy i zmarli z ich rodzin