OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28.02.2021r.
52860
post-template-default,single,single-post,postid-52860,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28.02.2021r.

 1. Dziś jest II Niedziela Wielkiego Postu, zbawiennego czasu pokuty i nawrócenia.
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca i niedziela adoracyjna.
 3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Sanktuarium o godz. 16.00, w Niedoradzu o godz. 17.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Otyniu i w Niedoradzu w piątki pół godziny przed mszą św., w Bobrownikach i w Zakęciu w dni powszednie po mszy św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych Kościół przypisał łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej przychodzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania i dzieci do I Komunii św. W tym roku w  ramach rekolekcji wielkopostnych, od 7-10 marca br w naszej parafii odbędą się spotkania biblijno-ewangelizacyjne. Spotkania poprowadzą świeccy ewangelizatorzy z Centrum Ewangelizacji Diecezji Szczecińsko-Kamińskiej Henryk Krzosek oraz Agnieszka Zuzelska. Głównym tematem spotkań będzie: Co Bóg mówi dziś do swego Kościoła? Pokochaj Słowo Boże! 
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek miesiąca zapraszamy do naszego Sanktuarium na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i za kapłanów i mszę św. o godz. 18.00.
 5. W I piątek w Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi św. W Niedoradzu rozpoczęcie adoracji o godz. 16.00 i również okazja do spowiedzi.
 6. W I piątek miesiąca udamy się do chorych w Otyniu od godz. 8.00, w Niedoradzu od godz. 10.00 
 7. W czwartek w Sanktuarium o godz. 18.00 połączone z mszą św. będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św. i więź z Panem Bogiem.
 8. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka z ministrantami.
 9. Wielkopostne Czuwanie dla Kobiet odbędzie się w naszym Sanktuarium 6 marca br o godz. 16.00. Więcej szczegółów podajemy na stronie fb i Fundacji „Blisko domu”.
 10. Informujemy również, że odbędą się Rekolekcje diecezjalne transmitowane na antenie TVP Gorzów Wielkopolski, które w dniach 7-10 marca w gorzowskiej katedrze poprowadzi ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr. Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi: niedziela, 7.03, godz. 10.30, poniedziałek – środa, 8-10.03, godz. 19.00.
 11. Parafia pw. św. Antoniego w Nowej Soli zaprasza 5 marca na Drogę Krzyżową Niezłomnych. 26 marca o godz. 20.00. wyruszy z Zielonej Góry z parafii pw. Miłosierdzia Bożego do naszego Sanktuarium Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Rewolucja pięknych ludzi”.
 12. Dziś po mszy św. zbieramy ofiary do puszek na dzieło misyjne Kościoła „Ad gentes”.
 13. W minioną niedzielę zebraliśmy na zakup nowego nagłośnienia do naszego Sanktuarium: w Zakęciu 377zł, w Bobrownikach 312zł,  w Niedoradzu 538zł  w i Otyniu 1273,05 i 1 Euro. 
 14. Bóg zapłać za ofiary na zakup nowego nagłośnienia, za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby naszej parafii. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.

Ks. Proboszcz kan.  Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych 28.02. – 7.03.2021r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021r.
godz. 8.00 + Leokadia, Zenon Brzozowscy
godz. 12.30 + Jan Ptak – int. od żony z dziećmi

 

PONIEDZIAŁEK, 01.03.2021r.

godz. 18.00 + Ewa Poźniak – int. od dawnych przyjaciół z ul. Arciszewskiego

 

WTOREK, 02.03. 2021r.
godz. 8.00 + Edward Gruchała o radość wieczną oraz ++ z rodziny Karbowskich: za Weronikę, Wacława i Donata

 

ŚRODA, 03.03.2021r.
godz. 18.00 w int. ofiarodawców i dobrodziejów naszego Sanktuarium o Boże błog. i opiekę M. B. Królowej Pokoju dla nich i ich rodzin oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych

 

CZWARTEK,  04.03. 2021r.

godz. 18.00 + mąż Kazimierz, rodzice, teściowie i siostra Teresa

 

PIĄTEK, 05.03.2021r.
godz. 18.00 w int. córki Martynki z okazji urodzin i o szczęśliwe rozwiązanie

 

SOBOTA, 06.03.2021r. 
godz. 11.00 w int. Ofiarodawców i Darczyńców Fundacji „Blisko domu” i ich rodzin, o Boże błog., opiekę M. B. Królowej Pokoju i wszelkie łaski

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.03.2021r.
godz. 8.00 + rodzice: Mirosław i Anna Nenycz oraz zmarłych członków rodziny
godz. 12.30 + Marian Wysoczański (1 rocz. śm.)

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 28.02. – 7.03.2021r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28.02.2021r.
godz. 9.30 + Edward Myśliński (1 rocz. śm.)
godz. 11.00 + Marian Dzisko (11 rocz. śm.), jego zmarli rodzice i teściowie

 

PONIEDZIAŁEK, 01.03.2021r.
godz. 17.00 + Feliks Żak w rocz. śmierci

 

ŚRODA, 03.03.2021r.
godz. 17.00 + Stefan w rocz. śm., + Henryk i ich rodzice

 

PIĄTEK, 05.03.2021r.
godz. 17.00 

 

SOBOTA, 06.03.2021r. 
godz. 17.00 + Kazimierz Olszewski

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 07.03.2021r.
godz. 9.30 + Mieczysław Jabłecki
godz. 11.00 o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla Justyny i Krzysztofa i o szczęśliwe rozwiązanie dla Justyny

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz