OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02.2021r.
post-template-default,single,single-post,postid-52857,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02.2021r.

1. Dziś jest VI Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  3. We wtorek o godzinie 17.00  w naszym Sanktuarium odbędzie się spotkanie z cyklu „Najlepsza Cząstka”. Jest to spotkanie wyłącznie dla kobiet, które pomoże odkryć swoje  prawdziwą wartość, którą daje Bóg oraz poznać nowe ścieżki rozwoju osobistego.  Są jeszcze wolne miejsca w grupie na pierwszy rok. Szczegóły i zapisy pod numer telefonu: 661530551.
  4. W najbliższą środę rozpoczynamy zbawienny czas Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem: w Otyniu i w Niedoradzu o godz. 10.00 i 18.00, w Zakęciu i w Bobrownikach o godz. 16.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 18 do 60 roku życia (co do ilości: jeden posiłek do syta i dwa mniejsze, i jakościowy od potraw mięsnych). W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Otyniu o godz. 16.00, a w Niedoradzu o godz. 17.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Otyniu i w Niedoradzu w piątki przed mszą św., w Bobrownikach i w Zakęciu w dni powszednie po mszy św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych Kościół przypisał łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Od najbliższego piątku na nabożeństwa Drogi Krzyżowej przychodzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania i dzieci do I Komunii św.
  5. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  6. Przypominamy wiernym, iż w każdy piątek w roku jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Od Środy Popielcowej do  I Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  8. Z racji Środy Popielcowej nie będzie we wtorek mszy św. w Bobrownikach i  w czwartek w Zakęciu. Przyjęte intencje będą odprawione w Środę Popielcową.
  9. W zbliżającym się okresie Wielkiego Postu składamy tzw. jałmużnę postną – ofiary za udzielone dyspensy w ciągu roku.
  10. W czwartek w Sanktuarium o godz. 19.00 będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św. i więź z Panem Bogiem.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na zakup nowego nagłośnienia do naszego Sanktuarium.
  12. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka z ministrantami, a na godz. 11.00 zapraszamy młodzież z klas VII na spotkanie do bierzmowania.
  13. Jest do nabycia w cenie 5 zł nowy numer „Miłujcie się”. Zachęcamy do lektury.
  14. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium, na zakup nowego nagłośnienia, za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby naszej parafii. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.

Ks. Proboszcz kan.
Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych 14 – 21.02.2021r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021r.
godz. 8.00 + Bogumiła (ona), Stanisław Marcinkowscy
godz. 12.30 ++ Jan Bilski, Franciszka (ona), siostra Barbara

PONIEDZIAŁEK, 15.02.2021r.

godz. 18.00 o dar nieba dla siostry Nolaski

WTOREK, 16.02. 2021r.
godz. 8.00 + w rocz. śm. Seweryna (ona), Bazylii, Wacław oraz za zmarłych z rodz. Szlanta i Tomalka

ŚRODA POPIELCOWA, 17.02.2021r.
godz. 18.00 + Stanisław o radość życia wiecznego

CZWARTEK,  18.02. 2021r.

godz. 8.00 o dar nieba dla śp. + siostry Małgorzaty

PIĄTEK, 19.02.2021r.
godz. 18.00 W 40 rocz. ślubu Elżbiety i Jana o potrzebne łaski i Boże błog.

SOBOTA, 20.02.2021r.
godz. 11.00 Dzięk. za wszelkie otrzymane łaski oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla córki – int. od rodziców

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021r.
godz. 8.00 + Bogumiła (ona), Stanisław Marcinkowscy
godz. 12.30 + Danuta Bartkowska (3 rocz. śm.)

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 14 – 21.02.2021r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02.2021r.
godz. 9.30 + Mirosława Wołowiecka i ++ z rodz. Wołowieckich i Sergun
godz. 11.00 + Rozalia, Walenty, Jan Janik, Maria, Alojzy Brzeń

PONIEDZIAŁEK, 15.02.2021r.
godz. 14.00 msza św. pogrzebowa śp.+ Kazimierz Biliński

ŚRODA, 17.02.2021r.
godz. 18.00 + Piotr Gajcy

PIĄTEK, 19.02.2021r.
godz. 17.00 Dzięk. – błag. o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla Edyty i Piotra z okazji 10 – tej rocz. ślubu

SOBOTA, 20.02.2021r.
godz. 17.00 + Michał Solski (2 rocz. śm.) i zmarli z rodziny

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21.02.2021r.
godz. 9.30 + Jan Bulik, jego rodzice, teściowie oraz zmarli z rodziny
godz. 11.00 + Kazimierz, Józefa (ona) Pelc