OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 31.01.2021r.
52852
post-template-default,single,single-post,postid-52852,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 31.01.2021r.

 1. Dziś jest IV Niedziela zwykła.
 2. We wtorek będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego zw. Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św.:  w Zakęciu i w Bobrownikach o godz. 17.00, w Niedoradzu i w Sanktuarium o godz. 18.00. W czasie mszy świętych poświęcenie świec. 
 3. 2 lutego jest Dniem Życia Konsekrowanego. Siostrom Elżbietankom, które posługują w naszym mieście, dziękujemy za wszelką życzliwość i modlitwę i życzy Drogim Siostrom obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Bożej Królowej Pokoju na każdy dzień.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy do naszego sanktuarium na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i za kapłanów.
 5.  W czwartek w Sanktuarium o godz. 18.00 będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św. i więź z Panem Bogiem.
 6. W I piątek w Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi św. W Niedoradzu rozpoczęcie adoracji o godz. 16.00 i również okazja do spowiedzi.
 7. W I piątek miesiąca udamy się do chorych w Otyniu od godz. 10.00, w Niedoradzu od godz. 8.00.
 8. W I sobotę miesiąca od godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu , o godz. 10.30 różaniec i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Zakończyliśmy czas kolędowy. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i uczestniczyli w modlitwach za swoje rodziny.  Dziękujemy za ofiary złożone na „Seminarium Duchowne” i „Na Potrzeby Parafii”. Bóg zapłać!
 10. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowej.
 11. W najbliższą niedzielę odbędą się spotkania z rodzicami dzieci do I Komunii św. i poświęcenie świec w Niedoradzu o godz. 11.00 i w Sanktuarium o godz. 12.30.
 12. Za tydzień będzie niedziela adoracyjna.
 13. W parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli w dniach 5 – 7 lutego br odbywać się będą nauki przedmałżeńskie. Szczegóły i zapisy przez stronę parafii św. Antoniego w Nowej Soli. Ilość miejsc jest ograniczona.
 14. Przypominamy wiernych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie w naszych świątyniach.
 15. W tym tygodniu wspominamy: 5.02. – św. Agatę, dz. i męcz.; 06.02. – Świętych męcz. Pawła Miki i Tow.
 16. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium, na zakup nowego nagłośnienia, za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby naszej parafii. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.
                                                                           

 Ks. Proboszcz

 kan.  Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych 31.01. – 7.02.2021r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.01.2021r.
godz. 8.00 + Albert (29 rocz. śm.) oraz za wszystkich zmarłych z rodziny Szulików i Chmielowskich o łaskę nieba dla nich
godz. 12.30 + Antoś Grzesiak

 

PONIEDZIAŁEK, 01.02.2021r.

godz. 18.00 ++ Józefa (ona), Stanisław, Czesław Kapcińscy, Gabriela i Zygmunt Marcinkowscy,  Henryk Woźniak

 

WTOREK, 02.02. 2021r. – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
godz.18.00 w int. Jana i za całą rodzinę o Boże błog., opiekę Matki Bożej oraz o zdrowie

 

ŚRODA, 03.02.2021r.
godz. 18.00 w int. rodzin z Róży Świętej Rodziny

 

CZWARTEK,  04.02. 2021r.

godz. 18.00 w int. Ofiarodawców i Dobrodziejów Fundacji Blisko Domu i ich rodzin, o Boże błog., opiekę Matki Bożej Królowej Pokoju i wszelkie łaski

 

PIĄTEK, 05.02.2021r.
godz. 18.00 + Marian, rodzice i teściowie

 

SOBOTA, 06.02.2021r. 
godz. 11.00 int. dziękczynna za dzieci, z prośbą o Boże błog., zdrowie i opiekę Matki Bożej

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.02.2021r.
godz. 8.00 + Maria Gołąb
godz. 12.30 W int. żony Beni, dzieci, wnuka o błog. Boże, opiekę Matki Bożej oraz o łaskę powrotu do zdrowia dla Dariusza

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 31.01. – 7.02.2021r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 31.01.2021r.
godz. 9.30 ++ Jadwiga, Stanisław Piotrowscy, Władysława (ona) i Władysław Trojanowscy
godz. 11.00 ++ Aniela, Michał, Włodzimiera Komarnickich, Zbigniew Stuligłowa

 

PONIEDZIAŁEK, 01.02.2021r.

godz. 17.00  o Boże błog. dla naszej Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam

 

WTOREK, 02.02. 2021r. – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
godz.18.00 + Jadwiga (1 rocz. śm.) oraz śp. Marian Gmur

 

ŚRODA, 03.02.2021r.
godz. 17.00 + Marianna, Franciszek Potęga, Czesława (ona) Lipińska

 

PIĄTEK, 05.02.2021r.
godz. 17.00  + Teresa Glinka – int. od sąsiadów

 

SOBOTA, 06.02.2021r. 
godz. 17.00 ++ syn Łukasz Wiczkowski, Joanna, Zdzisław Samsel, Bronisława, Franciszek Wiczkowscy

V NIEDZIELA ZWYKŁA, 07.02.2021r.
godz. 9.30 ++ Emilia i Bogusław i ich rodzice
godz. 11.00 o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla wnucząt Marzenki i Franciszka – int. od dziadka Michała

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz