OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 3.01.2021r.
52838
post-template-default,single,single-post,postid-52838,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 3.01.2021r.

 1. Dziś jest II Niedziela po Uroczystości Narodzenia Pańskiego, niedziela adoracyjna.
 2. W środę będzie Uroczystość Objawienia Pańskiego, zw. Świętem Trzech Króli. Podczas mszy św. święcimy kredę, kadzidło i wodę. Na drzwiach naszych domów kreślimy litery C + M + B, od łacińskich słów Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi mieszkanie) i bieżący rok. Po mszy św. będzie można wziąć do domu kredę, kadzidło i wodę święconą. W tym dniu porządek mszy św. jest niedzielny. Taca z Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
 3. W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu w int. o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za kapłanów i osoby życia konsekrowanego. W czwartek msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00.
 4. W czwartek w Otyniu będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św.
 5. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.00. Również w piątek w Sanktuarium po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgów Biblijnych z naszej parafii.
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy Kolędę, która z racji pandemii będzie odbywać się według wskazań ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Będziemy zapraszać do naszych kościołów mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na „Seminarium Duchowne” i „Na Potrzeby Parafii”
 7. Plan kolędy na bieżący tydzień:
 • 4 stycznia (poniedziałek) – Niedoradz  o godz. 17.00 – ul. Struga, Prusa, Markiewiczowej, Kręta
 • 4 stycznia (poniedziałek) – Otyń o godz. 18.00 – ulice: Rynek, Kościuszki (cała), Zielona
 • 5 stycznia (wtorek) – Bobrowniki g. 16.30, ul. Piaskowa, Owocowa, Krótka, Widokowa, Brzozowa, Szkolna, Zaułek, Kasztanowa 
 • 5 stycznia (wtorek) – Otyń godz. 18.00  – ulice:  Chrobrego Bloki 17 A, B, C,  Nowosolska 38 A,B,C i 40 A,B,C, ponadto ulice: Chrobrego, Nowosolska i Kościelna
 • 7 stycznia (czwartek) – Zakęcie o godz. 16.30 numery od 1 do 45c.
 • 8 stycznia (piątek) – Niedoradz g. 17.00 –  ul. Zielonogórska, Nowosolska, Podgórna, Kochanowskiego, Długosza
 • 8 stycznia (piątek) – Otyń o godz. 18.00 – ul. Rolna, Spółdzielcza, Słowiańska, Kostyszyn, Rejtana i Sienkiewicza
 1. Istnieje możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej na wyraźne zaproszenie przez wiernych w szczególnych przypadkach, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby chorej, niepełnosprawnej.
 2. W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia.
 3. W sobotę 16 stycznia w Sanktuarium będzie spotkanie formacyjne dla mężczyzn pod hasłem „Ponad Przeciętność”. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 4. Przypominamy wiernych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie w naszych świątyniach.
 5. Bóg zapłać za składane ofiary na cele remontowe naszego Sanktuarium. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.

Ks. Proboszcz kan.  Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ, 03 – 10.01. 2021r.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 03.01.2021r.
godz. 8.00 + Marianna Barkiewicz – int. od członków PZC
godz. 12.30 + Marian Gmurkowski – int. od uczestników pogrzebu

 

PONIEDZIAŁEK, 04.01.2021r.

godz. 18.00 + Marianna Barkiewicz – int. od członkiń Róży M. B. Królowej Pokoju

 

WTOREK, 05.01. 2021r.
godz. 18.00 o Boże błog. i pomoc Matki Bożej dla Tomka w rozwiązaniu trudnej sprawy

 

ŚRODA, UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2021r.
godz. 8.00 o łaskę zdrowia dla Danuty za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Pokoju
godz. 12.30 + Michał Zapiński w rocz. śmierci

 

CZWARTEK,  07.01. 2021r.

godz. 18.00 + Marianna Barkiewicz – int. od członków Klubu Seniora przy PZC

 

PIĄTEK, 08.01.2021r.
godz. 18.00 + Marian Gmurkowski – int. od członków Stowarzyszenia Przyjaciół Sanktuarium Maryjnego w Otyniu

 

SOBOTA, 09.01.2021r. 
godz. 11.00 w int. ofiarodawców i dobrodziejów naszego Sanktuarium o Boże błog. i opiekę M. B. Królowej Pokoju dla nich i ich rodzin oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021r.
godz. 8.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia
godz. 12.30 + Jadwiga Gołębiowska – int. od rodziny

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 03 – 10.01. 2021r.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 03.01.2021r.
godz. 9.30 o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla Anny i Ryszarda z okazji 45 rocz. ślubu
godz. 11.00 + Janina (2 rocz. śm.) i Eugeniusz Wierszyło

 

PONIEDZIAŁEK, 04.01.2021r.

godz. 11.00 msza św. pogrzebowa + Teresa Glinka

godz. 17.00 + Stanisława Gromek – int. od uczestników pogrzebu

 

ŚRODA, UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2021r.
godz. 9.30 + Emilia, Józefa (ona), Władysław, Stanisław, Jan i ich rodzice
godz. 11.00 o Boże błog., zdrowie, opiekę Matki Najświętszej dla dzieci: Haliny, Ryszarda, Roberta

 

PIĄTEK, 08.01.2021r.
godz. 17.00  + Edmund Jundo – int. od uczestników pogrzebu

 

SOBOTA, 09.01.2021r. 
godz. 17.00 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021r.
godz. 9.30 ++ Stanisław, Zofia, Jolanta Oleksy, za ich rodziców i rodzeństwo i wszystkich zmarłych z rodziny
godz. 11.00 + Elżbieta i Henryk Dąbrowscy i ich zmarli synowie

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz