OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 3.01.2021r.
post-template-default,single,single-post,postid-52838,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 3.01.2021r.

1. Dziś jest II Niedziela po Uroczystości Narodzenia Pańskiego, niedziela adoracyjna.
  2. W środę będzie Uroczystość Objawienia Pańskiego, zw. Świętem Trzech Króli. Podczas mszy św. święcimy kredę, kadzidło i wodę. Na drzwiach naszych domów kreślimy litery C + M + B, od łacińskich słów Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi mieszkanie) i bieżący rok. Po mszy św. będzie można wziąć do domu kredę, kadzidło i wodę święconą. W tym dniu porządek mszy św. jest niedzielny. Taca z Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
  3. W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu w int. o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za kapłanów i osoby życia konsekrowanego. W czwartek msza św. w Sanktuarium o godz. 18.00.
  4. W czwartek w Otyniu będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św.
  5. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.00. Również w piątek w Sanktuarium po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgów Biblijnych z naszej parafii.
  6. W tym tygodniu rozpoczynamy Kolędę, która z racji pandemii będzie odbywać się według wskazań ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Będziemy zapraszać do naszych kościołów mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na „Seminarium Duchowne” i „Na Potrzeby Parafii”
  7. Plan kolędy na bieżący tydzień:
  • 4 stycznia (poniedziałek) – Niedoradz  o godz. 17.00 – ul. Struga, Prusa, Markiewiczowej, Kręta
  • 4 stycznia (poniedziałek) – Otyń o godz. 18.00 – ulice: Rynek, Kościuszki (cała), Zielona
  • 5 stycznia (wtorek) – Bobrowniki g. 16.30, ul. Piaskowa, Owocowa, Krótka, Widokowa, Brzozowa, Szkolna, Zaułek, Kasztanowa
  • 5 stycznia (wtorek) – Otyń godz. 18.00  – ulice:  Chrobrego Bloki 17 A, B, C,  Nowosolska 38 A,B,C i 40 A,B,C, ponadto ulice: Chrobrego, Nowosolska i Kościelna
  • 7 stycznia (czwartek) – Zakęcie o godz. 16.30 numery od 1 do 45c.
  • 8 stycznia (piątek) – Niedoradz g. 17.00 –  ul. Zielonogórska, Nowosolska, Podgórna, Kochanowskiego, Długosza
  • 8 stycznia (piątek) – Otyń o godz. 18.00 – ul. Rolna, Spółdzielcza, Słowiańska, Kostyszyn, Rejtana i Sienkiewicza
  1. Istnieje możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej na wyraźne zaproszenie przez wiernych w szczególnych przypadkach, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby chorej, niepełnosprawnej.
  2. W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia.
  3. W sobotę 16 stycznia w Sanktuarium będzie spotkanie formacyjne dla mężczyzn pod hasłem „Ponad Przeciętność”. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
  4. Przypominamy wiernych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie w naszych świątyniach.
  5. Bóg zapłać za składane ofiary na cele remontowe naszego Sanktuarium. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.

Ks. Proboszcz kan.  Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ, 03 – 10.01. 2021r.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 03.01.2021r.
godz. 8.00 + Marianna Barkiewicz – int. od członków PZC
godz. 12.30 + Marian Gmurkowski – int. od uczestników pogrzebu

PONIEDZIAŁEK, 04.01.2021r.

godz. 18.00 + Marianna Barkiewicz – int. od członkiń Róży M. B. Królowej Pokoju

WTOREK, 05.01. 2021r.
godz. 18.00 o Boże błog. i pomoc Matki Bożej dla Tomka w rozwiązaniu trudnej sprawy

ŚRODA, UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2021r.
godz. 8.00 o łaskę zdrowia dla Danuty za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Pokoju
godz. 12.30 + Michał Zapiński w rocz. śmierci

CZWARTEK,  07.01. 2021r.

godz. 18.00 + Marianna Barkiewicz – int. od członków Klubu Seniora przy PZC

PIĄTEK, 08.01.2021r.
godz. 18.00 + Marian Gmurkowski – int. od członków Stowarzyszenia Przyjaciół Sanktuarium Maryjnego w Otyniu

SOBOTA, 09.01.2021r.
godz. 11.00 w int. ofiarodawców i dobrodziejów naszego Sanktuarium o Boże błog. i opiekę M. B. Królowej Pokoju dla nich i ich rodzin oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021r.
godz. 8.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia
godz. 12.30 + Jadwiga Gołębiowska – int. od rodziny

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 03 – 10.01. 2021r.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 03.01.2021r.
godz. 9.30 o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla Anny i Ryszarda z okazji 45 rocz. ślubu
godz. 11.00 + Janina (2 rocz. śm.) i Eugeniusz Wierszyło

PONIEDZIAŁEK, 04.01.2021r.

godz. 11.00 msza św. pogrzebowa + Teresa Glinka

godz. 17.00 + Stanisława Gromek – int. od uczestników pogrzebu

ŚRODA, UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2021r.
godz. 9.30 + Emilia, Józefa (ona), Władysław, Stanisław, Jan i ich rodzice
godz. 11.00 o Boże błog., zdrowie, opiekę Matki Najświętszej dla dzieci: Haliny, Ryszarda, Roberta

PIĄTEK, 08.01.2021r.
godz. 17.00  + Edmund Jundo – int. od uczestników pogrzebu

SOBOTA, 09.01.2021r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021r.
godz. 9.30 ++ Stanisław, Zofia, Jolanta Oleksy, za ich rodziców i rodzeństwo i wszystkich zmarłych z rodziny
godz. 11.00 + Elżbieta i Henryk Dąbrowscy i ich zmarli synowie