OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU, 06.12.2020r.
52827
post-template-default,single,single-post,postid-52827,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU, 06.12.2020r.

  1. Dziś przeżywamy II niedzielę Adwentu, radosnego czasu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki  na msze św. roratnie o NMP. Dzieci na Roraty niech przyjdą z lampionami.
  2. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie – zbiórka do puszek. Dziś także zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na grudzień: „Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy”.
  3. Dzisiaj w Parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli o godz. 17.00 rozpoczną się katechezy do bierzmowania dla osób, które ukończyły 21 rok życia.
  4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i XV rocznica ustanowienia naszego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju. W tym wyjątkowym dniu zapraszamy do Otynia na mszę św. o godz. 11.00 i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
  5. W środę w Otyniu o godz. 19.00 nauki przed chrztem św.
  6. W piątek w naszym Sanktuarium o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.  W Bobrownikach zbiórka do puszek dla rodzin, które ucierpiały w pożarze domu.
  8. W przyszłą niedzielę w Niedoradzu na mszy św. o godz. 11.00 i w Sanktuarium o godz. 12.30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  9. Wzorem lat ubiegłych prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o przygotowanie dekoracji na Święta Bożego Narodzenia w naszym Sanktuarium i w kościele w Niedoradzu.
  10. W naszym sklepiku przy Sanktuarium można nabywać opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny małe w cenie 6zł, a duże w cenie 15zł. Ministranci naszej parafii rozprowadzają kartki świąteczne, zbierając ofiary na fundusz ministrancki.
  11. W tym tygodniu wspominamy: 6.12. – św. Mikołaja, bpa, 7.12. – św. Ambrożego, bpa i dK, 8.12 – Uroczystość niepokalanego Poczęcia NMP.
  12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Królowej Pokoju. Przypominamy, iż raz w miesiącu w naszym Sanktuarium odprawiana jest msza św. za wszystkich ofiarodawców, ich rodzin oraz za zmarłych ofiarodawców.

 

       Ks. Proboszcz

       kan. Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ, 06 – 13.12. 2020r.

II NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020r.
godz. 8.00 + mąż Kazimierz, rodzice, teściowie, siostra Teresa

godz. 12.30 + Jan Gołąb i za zmarłych z rodziny

 

PONIEDZIAŁEK, 7.12.2020r. 

godz. 10.00 msza św. pogrzebowa + Stanisława Pałko

godz. 18.00 + Marianna, Tomasz Cichosz

 

WTOREK, UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP,  08.12. 2020r.
godz. 11.00 msza św. ku czci Matki Bożej


ŚRODA, 09.12.2020r.
godz. 18.00 + Agnieszka, Kazimierz Bernad, zmarli krewni z rodz. Bernadów

 

CZWARTEK, 10.12. 2020r.

godz. 18.00 + Maria, Stanisław i za zmarłych z rodziny

 

PIĄTEK, 11.12.2020r.
godz. 18.00  W int. członków Stowarzyszenia Przyjaciół Sanktuarium Maryjnego w Otyniu

 

SOBOTA, 12.12.2020r.
godz. 11.00  dzięk. – błag. za Stasię i Pię

 

III NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020r.
godz. 8.00 + Franciszka Bieniaś, Tadeusz Miążek, Wanda Chorościn

godz. 12.30 + Jan, Regina Fedorowicz, Paweł Nosal i za zmarłych z rodziny

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 06 – 13.12. 2020r.

II NIEDZIELA ADWENTU  –  06.12.2020r.
godz. 9.30 + Janina, Jan Kostrzewa i zmarli z rodziny
godz. 11.00 + mąż Stefan, rodzice, teściowie, + Henryk, Honorata i Eugeniusz

 

PONIEDZIAŁEK, 07.12.2020r.

godz. 17.00 o Boże błog. dla naszej Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam

 

WTOREK, 08.12.2020r.
godz.13.00 msza św. pogrzebowa + Stanisława Gromek

 

ŚRODA, 09.12.2020r.
godz.17.00 + Jerzy Kwaśnicki

 

PIĄTEK, 11.12.2020r.
godz. 17.00  + Władysława i Władysław Słońscy, Karolina, Weronika, Stefan, Henryk

 

SOBOTA, 12.12.2020r. 

godz. 17.00  + Oluś Zebrzowski, Dorota Zebrzowska, Barbara, Stanisław Tararuj

 

III NIEDZIELA ADWENTU  –  13.12.2020r.
godz. 9.30 + Józef Bociański (19 rocz. śm.), Marta Bociańska i ich córka Mirosława Świerkowska
godz. 11.00 + Stanisław (24 rocz. śm.), Julianna Jabłeccy oraz za zmarłe ich córki, zięciów i wnuki

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz