GŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.10.2020r. XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
52812
post-template-default,single,single-post,postid-52812,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

GŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.10.2020r. XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego – Uroczystość.
  2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do odmawiania różańca w czasie nabożeństwa, jak również w naszych rodzinach. Zachęcamy dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowująca się do bierzmowania do modlitwy różańcowej. 
  3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy wiernych do duchowego przygotowania się do uroczystości i porządkowania cmentarza oraz grobów. Przypominamy o godnym zachowaniu się w miejscach spoczynku zmarłych. Za racji pogarszającej się sytuacji epidemicznej w Polsce nasza parafia odwołuje 1 listopada msze święte na cmentarzu. W tym dniu będzie porządek mszy św. jak w niedzielę. 
  4. Można pobierać kartki wypominkowe. Prosimy wpisać miejscowość, w której mają być odczytane i czytelne wypisanie imion i nazwisk osób, za które będziemy się modlić. Modlimy się za bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny.
  5. W środę 28.10. dzień imienin ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Wypraszajmy opiekę Pani Cierpliwie Słuchającej dla naszego Biskupa.
  6. Ks. Biskup Tadeusz Lityński udziela wszystkim wiernym przebywającym w strefie czerwonej dyspensy od udziału we mszy św. niedzielnej.
  7. Jest do nabycia w cenie 5 zł za egzemplarz nowy numer „Miłujcie się” z szeregiem ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury.
  8. W tym tygodniu wspominamy: 28.10 – Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza (święto).
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na zakup nowego nagłośnienia do naszego Sanktuarium. Złożono w Zakęciu 240 zł, w Bobrownikach 235 zł, w Niedoradzu 580 zł i w Otyniu 1340zł.Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju. Przypominamy jednocześnie, że raz w miesiącu odprawiana jest w naszym Sanktuarium msza św. w int. Ofiarodawców oraz ich rodzin.

 

      Ks. Proboszcz

Kan. Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ, 25.10. – 1.11. 2020r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  – 25.10.2020r.
godz. 8.00 o dary Ducha Świętego dla Anny

godz. 12.30 + Mieczysław Urbański (25 rocz. śm.), + Edward Urbański

 

PONIEDZIAŁEK, 26.10.2020r. 

godz. 18.00 + Kazimierz Zawalny – int. od chrześnicy z rodziną

 

WTOREK, 27.10. 2020r.
godz. 8.00 za dusze w czyśćcu cierpiące
godz. 11.00 msza św. pogrzebowa + Marianna Barkiewicz


ŚRODA, 28.10.2020r.
godz. 18.00 ++ Tadeusz, Julita Stec, zmarłe rodzeństwo i zmarli z rodziny Steców

 

CZWARTEK, 29.10. 2020r.

godz. 8.00 o błog. Boże i opiekę Matki Bożej dla Sióstr Elżbietanek i ich rodzin

 

PIĄTEK, 30.10.2020r.
godz. 18.00  + mąż Kazimierz, rodzice, teściowie i siostra Teresa

 

SOBOTA, 31.10.2020r.
godz. 11.00 + ks. Bogdan Kusiak

 

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2020r.
godz. 8.00 + Józefa (ona), Kazimierz Szyszko i zmarli z tej rodziny

godz. 12.30 w int. wszystkich wiernych zmarłych

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 25.10. – 1.11. 2020r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.10.2020r.

godz. 9.30 ++ Rodzice: Helena i Piotr oraz + Elżbieta, Marian Anaszewscy

godz. 11.00 + Czesława (ona) Bredlak, + Adam Płodziszewski

 

PONIEDZIAŁEK, 26.10.2020r.

godz. 17.00 + Elżbieta Marcinkowska – int. od kuzyna z Leszna

 

ŚRODA, 28.10.2020r.
godz.17.00 + Zofia i Roman Boczek i zmarli z rodziny

 

PIĄTEK, 30.10.2020r.
godz. 17.00  + Stefania, Aleksander, Kazimierz Olszewscy i zmarli z rodziny

 

SOBOTA, 31.10.2020r. 

godz. 17.00  + Stanisław Więcek w kolejną rocz. śmierci

 

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2020r.

godz. 9.30 w int. wszystkich Parafian

godz. 11.00 za wszystkich wiernych zmarłych

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz