OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.09.2020r. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
52803
post-template-default,single,single-post,postid-52803,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.09.2020r. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś jest XXVII Niedziela zwykła.
  2. Dzisiaj będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Niedoradzu o godz. 11.00, w Otyniu o godz. 12.30.
  3. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na bieżący miesiąc:Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu świętego, w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół”.
  4. Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w Sanktuarium i w Niedoradzu będą odprawiane w dni powszednie przed mszą św., w Bobrownikach i w Zakęciu po mszy świętej, w niedzielę w Otyniu o godz. 12.00, a w Niedoradzu po mszy św. o godz. 9.30.  Zachęcamy do odmawiania różańca w czasie nabożeństwa, jak również w naszych rodzinach. Na różaniec przychodzą dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  5. Spotkanie do bierzmowania dla młodzieży z klasy I szkoły ponadpodstawowej będzie w najbliższą sobotę o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.
  6. W czwartek w Otyniu o godz. 19.00 spotkanie modlitewno – biblijne. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem i znajomość Słowa Bożego.
  7. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  8. Można już pobierać kartki wypominkowe. Prosimy wpisać miejscowość, w której mają być odczytane i czytelne wypisanie imion i nazwisk osób, za które będziemy się modlić.
  9. W tym tygodniu wspominamy:  5.10 – św. Faustynę Kowalską dz. (wsp. obow.), 7.10. – NMP Różańcową.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium. Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju. Przypominamy jednocześnie, że raz w miesiącu odprawiana jest w naszym Sanktuarium msza św. w int. Ofiarodawców oraz ich rodzin.

 

    Ks. Proboszcz

Kan. Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ, 04 – 11.10. 2020r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 04.10.2020r.
godz. 8.00 + Franciszek Falbierski

godz. 12.30 + Zenon, Leokadia Brzozowscy

 

PONIEDZIAŁEK, 05.10.2020r. 

godz. 18.00 + Nella i Eugeniusz Skotniccy

 

WTOREK, 06.10. 2020r.
godz. 8.00 ++ Czesław Bredlak, Adam Płodziszewski


ŚRODA, 07.10.2020r.
godz. 18.00 w int. członkiń Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

CZWARTEK, 08.10. 2020r.

godz. 18.00 o radość życia wiecznego dla siostry Teresy

 

PIĄTEK, 09.10.2020r.
godz. 18.00  w int. o uwolnienie od zła, przemianę serca, Boże błog. i opiekę Matki Bożej w rodzinie

 

SOBOTA, 10.10.2020r. 

godz. 11.00 ++ Irena i Wacław Przepióra, Elżbieta Kukolj, Lesław Konopnicki

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 11.10.2020r.
godz. 8.00 + Edward Bartkowski

godz. 12.30 + Bogumiła, Stanisław Marcinkowscy

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 04 – 11.10. 2020r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.10.2020r.

godz. 9.30 o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla Fabiana z okazji 18 – tych urodzin

godz. 11.00 + Stanisława (ona), Mieczysław Nawrot, + Wiktoria Musiała, Anastazja, Tomasz Mazur

 

PONIEDZIAŁEK, 05.10.2020r.

godz. 17.00 o Boże błog. dla naszej Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam

 

ŚRODA, 07.10.2020r.
godz.17.00 + Marianna i Franciszek Potęga

 

PIĄTEK, 09.10.2020r.
godz. 17.00  Franciszek, Marianna, Stanisław, Józefa (ona) Paź, Stefania Suchodolska

 

SOBOTA, 10.10.2020r. 

godz. 17.00  ++ Emilia, Roman, Stanisław Zakrzewscy, Kazimiera Lemke, Zdzisław Chobrzyński, Józefa (ona), Kazimierz Pelc

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020r.

godz. 9.30 ++ Marianna (21 rocz. śm.) i Franciszek Potęga

godz. 11.00 + Wacław Dybek i jego rodzice, zmarli z rodziny

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz