OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.09.2020r. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
52801
post-template-default,single,single-post,postid-52801,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.09.2020r. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś jest XXVI Niedziela zwykła.
 2. We wtorek w parafii pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli odpust o godz. 18.00.
 3. W czwartek rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w Sanktuarium i w Niedoradzu będą odprawiane w dni powszednie przed mszą św., w Bobrownikach i w Zakęciu po mszy świętej, w niedzielę w Otyniu o godz. 12.00, a w Niedoradzu po mszy św. o godz. 9.30.  Zachęcamy do odmawiania różańca w czasie nabożeństwa, jak również w naszych rodzinach.
 4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek w Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu w int. powołań kapłańskich i zakonnych i za kapłanów o godz. 17.00. W I piątek okazja do sakramentu pokuty w Otyniu od godz. 17.00, w Niedoradzu od godz. 16.00. Na spowiedź zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
 5. Młodzież z klasy VII ze SP w Otyniu przychodzi na spowiedź św. do Sanktuarium z indeksami. Młodzież z Niedoradza z kl. VII przychodzi na spowiedź od godz. 16.00. Spotkanie do bierzmowania dla klasy VIII będzie w sobotę o godz. 11.00.
 6. W czwartek w Otyniu o godz. 19.00 spotkanie modlitewno – biblijne. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem i znajomość Słowa Bożego.
 7. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w Otyniu od godz. 10.00, w Niedoradzu od godz. 8.00.
 8. W tym tygodniu będziemy przeżywać I sobotę miesiąca. Zapraszamy do naszego Sanktuarium na ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Program czuwania: o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, o godz. 21.00  apel maryjny, katecheza maryjna i procesja z figurą Matki Bożej wokół naszego sanktuarium oraz msza św. z kazaniem na zakończenie czuwania. Prosimy mieszkańców Niedoradza o poprowadzenie modlitwy różańcowej i niesienie figury Matki Bożej.
 9. W sobotę w Otyniu o godz. 10.00 zbiórka z ministrantami. 
 10. W najbliższą niedzielę będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w Niedoradzu o godz. 11.00, w Otyniu o godz. 12.30.
 11. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na bieżący miesiąc: Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu świętego, w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół”,
 12. W tym tygodniu wspominamy:  28.09. – św. Wacława, męcz. (wsp. obow.), 29.10. – Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, 30.09. – św. Hieronima, dK, 1.10 – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dz. i dK, 2.10. – Świętych Aniołów Stróżów, 4.10. – św. Franciszka z Asyżu.
 13. Bóg zapłać za ofiary na zakup nowego nagłośnienia do naszego Sanktuarium. Złożono w Zakęciu 305 zł, w Bobrownikach 355 zł, w Niedoradzu 678,01 zł i 1 Euro i w Sanktuarium 1524,60 zł . Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju.

Ks. Proboszcz

Kan. Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ, 27.09. – 04.10. 2020r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  – 27.09.2020r.
godz. 8.00 + Marek Smolicz

godz. 12.30 + Aniela Zawalna (15 rocz. śmierci)

 

PONIEDZIAŁEK, 28.09.2020r. 

godz. 18.00 + Andrzej Babiarczuk (6 rocz. śm.)

 

WTOREK, 29.09. 2020r.
godz. 8.00 w int. Michała i całej rodziny o Boże błog., opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia


ŚRODA, 30.09.2020r.
godz. 18.00 + ks. Bogdan Kusiak

 

CZWARTEK, 01.10. 2020r.

godz. 18.00 + Zofia Cichosz (14 rocz. śm.) i zmarli z rodziny oraz + Józef i Sonia

 

PIĄTEK, 02.10.2020r.
godz. 18.00  + Ryszarda (ona), Piotr, brat Stanisław, wujek Czesław i zmarli z rodziny

 

SOBOTA, 03.10.2020r. 

godz. 11.00 Dzięk. – błag. w int. rodziny Lewczyków, o Boże błog., prowadzenie i opiekę Maryi, Królowej Pokoju

godz. 15.00 msza św. ślubna

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 04.10.2020r.
godz. 8.00 + Franciszek Falbierski

godz. 12.30 + Zenon, Leokadia Brzozowscy

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 27.09. – 04.10. 2020r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020r.

godz. 9.30 Dzięk. – błag. o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla Grażyny i Krzysztofa z okazji 40 – tej rocznicy ślubu

godz. 11.00 Dzięk. – błag. o zdrowie, potrzebne łaski dla Wioletty i Marcina z okazji 20 – tej rocz. ślubu oraz dla ich dzieci

 

PONIEDZIAŁEK, 28.09.2020r.

godz. 17.00 + Elżbieta Marcinkiewicz – int. od kolegów i koleżanek z rocznika

 

ŚRODA, 30.09.2020r.
godz.17.00 + Michał Solski z okazji imienin

 

PIĄTEK, 02.10.2020r.
godz. 17.00  o Boże błog., zdrowie, opiekę Matki Najświętszej dla członkiń Żywego Różańca z Róży p. Potęga i za zmarłe Siostry z tej Róży

 

SOBOTA, 03.10.2020r. 

godz. 17.00  Dzięk. -błag., o Boże błog. dla Katarzyny i Mateusza Rucińskich o okazji 5 – tej rocznicy ślubu

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.10.2020r.

godz. 9.30 o Boże blog., opiekę Matki Najświętszej dla Fabiana z okazji 18 – tych urodzin

godz. 11.00 + Stanisława (ona), Mieczysław Nawrot, + Wiktoria Musiała, Anastazja, Tomasz Mazur

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz