Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą – 6.09.2020r.
52780
post-template-default,single,single-post,postid-52780,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą – 6.09.2020r.

 1. Dzisiaj jest XXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. 
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii świeckich ewangelizatorów ze Szczecina, Agnieszkę Zuzelską i Henryka Krzoska. Przybliżą nam Oni ideę Kręgów Biblijnych, których celem jest bliższe poznanie Boga i pogłębienie kontaktu z Nim przez Słowo Boże. Także przy naszym Sanktuarium we wrześniu rozpoczną się spotkania dla mężczyzn. Celem tych spotkań będzie kształtowanie męskiego serca na wzór Biblijnych bohaterów jak św. Józef, Mojżesz, Dawid. Już teraz serdecznie zapraszam, pierwsze spotkanie będzie 19 września o 18:00.
 3. Dziś w Sanktuarium na mszy św. o godzinie 12.30 i  w Niedoradzu o godz. 11.00  oraz na pozostałych filiach będziemy święcić tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
 4. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja: „Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem” oraz o ustanie pandemii.
 5. We wtorek 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Zapraszamy na odpust w parafii Siedlisko.
 6. W środę 9 września Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp.
 7. W środę o godz. 19.00 w Otyniu będą nauki przed chrztem świętym.
 8. W piątek w Sanktuarium będzie spotkanie do bierzmowania o godz. 18.00 dla młodzieży z klas VIII.
 9. W sobotę w Otyniu o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 10. W dniach od 11 do 13 września przy naszym Sanktuarium odbędą się Rekolekcje Małżeńskie krok 2.
 11. Jest również propozycja i zaproszenie dla kobiet, spotkań „Najlepsza cząstka”, których celem jest odkrywanie swoich wartości i godności w oparciu o Słowo Boże. Od ponad roku prowadzi je przy naszym Sanktuarium w Fundacji Blisko Domu Agnieszka Zuzelska – świecki ewangelizator z diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Terminy już wkrótce na stronie i fb Sanktuarium.
 12. Od września rozpoczną się w parafii spotkania modlitewno – biblijne. Jest to kontynuacja spotkań uwielbieniowych, które odbywały się w klasztorze sióstr Elżbietanek. Będą się one odbywały w każdy czwartek o 19:00. Już teraz zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem i
  znajomość Słowa Bożego.
 13. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców.
 14. W minioną niedzielę rada kościelna w Niedoradzu zebrała na remont organów kwotę 2439 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
 15. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary na Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów powierzamy Matce Bożej Królowej Pokoju.                     

Ks. Proboszcz kan. Zbigniew Tartak     

Intencje mszy świętych OTYŃ,  6 – 13.09. 2020r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  – 06.09.2020r.
godz. 8.00 + Genowefa, Jakub Geisheimer

godz. 12.30 + Stanisław, Aleksander, Tadeusz i Jerzy Stankiewicz, Halina i Ryszard Grabowscy, Ewa i Ireneusz Wiśniewscy, Maria, Jan i Mieczysław Olejnik

 

PONIEDZIAŁEK, 7.09.2020r.
godz. 18.00 + Piotr Trojanowski (3 rocz. śm.)

 

WTOREK, 8.09. 2020r.
godz. 8.00 ŚRODA, 9.09.2020r.
godz. 18.00 + Stanisław Snowarski

 

CZWARTEK, 10.09. 2020r.

godz. 8.00 + Leszek (4 rocz. śm.), zmarli rodzice i teściowie

 

PIĄTEK, 11.09.2020r.
godz. 18.00  + Irena Żurek

 

SOBOTA, 12.09.2020r. 

godz. 11.00 Dzięk. – błag. w intencji Arkadiusza Kaczmarka, z podziękowanie

za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej

godz. 14.30 msza św. ślubna

godz. 16.00 msza św. ślubna

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA  – 13.09.2020r.
godz. 8.00 o zdrowie, błog. Boże i opiekę matki Bożej Otyńskiej dla Alicji i Kamila w 1 rocz. ślubu

godz. 12.30 + Aniela Chmarniak

Intencje mszy świętych NIEDORADZ,  6 – 13.09. 2020r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020r.

godz. 9.30 + Bronisław, Felicja (ona) Duccy i za zmarłe ich dzieci
godz. 11.00 + Stefan, Henryk i zmarli z rodziny

 

PONIEDZIAŁEK, 7.09.2020r.

godz. 17.00 + Elżbieta Marcinkiewicz – int. od uczestników pogrzebu

 

ŚRODA, 9.09.2020r.
godz.17.00 + Zbigniew Orłowski – int. od rodziny Orłowskich i Pawlik z Głuszycy

 

PIĄTEK, 11.09.2020r.
godz. 16.00  msza św. ślubna

 

SOBOTA, 12.09.2020r. 

godz. 17.00  + Maria, Leon, Kazimierz Waszkiewicz

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020r.

godz. 9.30 + Bożena, Adam Kostrzewa w rocz. śm. i za zmarłych z rodziny
godz. 11.00 + Stefania, Aleksander Olszewscy

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz