Pielgrzymka do Medjugorje sierpień 2020
Pielgrzymka do Medjugorje z Otynia 2020
52682
post-template-default,single,single-post,postid-52682,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Pielgrzymka do Medjugorje sierpień 2020

Kochani Pielgrzymi do Medjugorie, bardzo chcieliśmy razem w tym roku pielgrzymować do Królowej Pokoju dlatego do tej pory czekaliśmy na rozwój sytuacji związanej z pandemią i zmianę przepisów w Bośni i Hercegowinie. Jednak na dzień dzisiejszy z wielu ważnych powodów niestety musimy odwołać pielgrzymkę. Powody są następujące:

  • Konieczność zrobienia testu na koronawirusa na 48 godzin przed wjazdem do Bośni i Hercegowiny, co podnosi koszt ogólny na osobę o ponad 500zł.
  • W razie wystąpienia objawów chorobowych jednej osoby z pielgrzymki, cała grupa musiałaby pozostać w Medjugorie w 14 dniowej kwarantannie. Odpłatne powtórzenie testu dotyczyłoby całej grupy. 
  • Koszty leczenia na terenie Bośni i Hercegowiny są wysokie.
  • Sytuacja na granicach w państwach przez które trzeba przejechać  jadąc do BiH jest określona przez MSZ, ale ze względu na wzrost zachorowań w całej Europie, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak ta sytuacja będzie wyglądała za dwa tygodnie. W poczuciu odpowiedzialności za każdego z Was, i w trosce o dobro i bezpieczeństwo z powyższych względów musiałem podjąć decyzję o odwołaniu tegorocznej pielgrzymki do Medjugorie. Wszystkie przedpłaty zostaną w 100 % zwrócone. Wszystkich Was kochani pielgrzymi polecam Matce Bożej Królowej Pokoju w Otyniu i zawierzam was Jej Niepokalanemu Sercu i jednocześnie zapraszam was do odwiedzenia naszego Sanktuarium. Ufam, że Pan Bóg pozwoli nam w odpowiednim czasie wyruszyć razem na kolejną pielgrzymkę do Medjugorie.  
Ważne informacje
Główny organizator wyjazdu

Parafia pw. Krzyża Świętego w Otyniu

Opiekun duchowy pielgrzymki

Ks. Zbigniew Tartak, proboszcz parafii w Otyniu, egzorcysta.

Czas trwania wyjazdu i szczegółowy plan

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 16-26.08.2020r.

Szczegółowy plan pielgrzymki obejmuje:

– Codzienny wspólny Różaniec i wieczorną Mszę św. z nabożeństwem międzynarodowym,

– Po Mszy św. w środy, czwartki i soboty adorację Najświętszego Sakramentu, a w piątek adorację Krzyża,

– Wspólną Drogę Krzyżową na Križevac,

– Wspólne wejście na Podbrdo Górę Objawień,

– Modlitwę pod Błękitnym Krzyżem,

– W miarę możliwości spotkanie z widzącymi i ojcami franciszkanami,

– Odwiedziny i świadectwa w lokalnych wspólnotach zakonnych i świeckich,

– Wyjazd nad Adriatyk. Należy zabrać stroje kąpielowe, olejki, kapelusze, buty do wody.

Koszty wyjazdu

Koszty wyjazdu wynoszą 750zł i 245 euro i obejmują:

– Transport komfortowym, klimatyzowanym autobusem tam i z powrotem oraz transport po Medjugorje i okolicach

– Noclegi w kwaterach prywatnych w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych,

– Posiłki: każdego dnia śniadanie i obiadokolacja,

– Dwa wyjazdy nad Adriatyk,

– Nocleg ze śniadaniem w hotelu na Węgrzech w drodze powrotnej. Pokoje 2 osobowe,

– Opiekę duchową kapłana,

– Ubezpieczenie.

Czy jest potrzebny paszport?

OBECNIE GRANICĘ Z BOŚNIĄ MOŻNA PRZEKROCZYĆ TYLKO PO OKAZANIU PASZPORTU.

Co warto wziąć ze sobą?

– Należy zabrać ze sobą małą poduszkę, koc (potrzebny tylko w autobusie) suchy prowiant na drogę, podręczne kosmetyki.

 

– W czasie pobytu w Medjugorje trzeba mieć małe radio UKF lub telefon komórkowy z radiem + słuchawki, ponieważ parafia zapewnia tłumaczenie na język polski ( małe radia można kupić w okolicznych sklepikach).

 

– W Medjugorie wszędzie zapłacimy w euro, w niektórych sklepach można też płacić w złotówkach lub markach bośniackich. Stały kurs miejscowej waluty wynosi 1 euro = 1,9558 KM.

 

– Temperatura w okresie letnim wynosi najczęściej powyżej 24stopni, konieczne jest posiadanie nakrycia głowy, zdarzają się też chłodniejsze wieczory stąd warto zabrać z sobą sweterek, polar lub inne nakrycie wierzchnie.

 

– Na wejście na górę Kriżevac powinno się posiadać obuwie kryte.

Zapisy

Dokonując zapisu należy mieć przygotowane dane:

  • Imię i nazwisko
  • Nr PESEL
  • Seria i numer dowodu osobistego
  • Data ważności dowodu osobistego
  • Numer telefonu

Brak ww. danych będzie równoznaczny z niemożliwością dokonania zapisu.
Zapisy telefoniczne pod numerem 604 437 773

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz