Pielgrzymka do Medjugorje- rekolekcje w Medjugorje

Szczegóły wydarzenia

• Date:

Zapraszamy wszystkich pragnących przeżyć wyjątkowy czas modlitwy i skupienia do udziału w pielgrzymce z Otynia do Medjugorje.

ILE TRWA PIELGRZYMKA I JAKI JEST JEJ PLAN?

Pielgrzymka trwa 11 dni

21.07 Wyjazd z Otynia spod Sanktuarium MB  Królowej Pokoju
22.07 Przyjazd do Medjugorje, zakwaterowanie
30.07 Wyjazd z Medjugorje
30.07 Przyjazd do Szombathely (Węgry), nocleg
31.07 Powrót do Otynia

CO BĘDZIEMY ROBIĆ NA MIEJSCU?

Szczegółowy plan pielgrzymki obejmuje:

– Konferencje,
– Codzienny wspólny Różaniec i wieczorną Mszę św. z nabożeństwem międzynarodowym,
– Po Mszy św. w środy, czwartki i soboty adorację Najświętszego Sakramentu, a w piątek adorację Krzyża,
– Wspólną Drogę Krzyżową na Križevac,
– Wspólne wejście na Podbrdo Górę Objawień,
– Modlitwę pod Błękitnym Krzyżem,
– W miarę możliwości spotkanie z widzącymi i ojcami franciszkanami,
– Odwiedziny i świadectwa w lokalnych wspólnotach zakonnych i świeckich,
– Wyjazd nad Adriatyk. Należy zabrać stroje kąpielowe, olejki, kapelusze, buty do wody.

JAKI JEST KOSZT WYJAZDU?

Koszt wyjazdu to 750zł i 245 euro.
Koszt obejmuje:
– Transport komfortowym, klimatyzowanym autobusem tam i z powrotem oraz transport po Medjugorje i okolicach
– Noclegi w kwaterach prywatnych w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych,
– Posiłki: każdego dnia śniadanie i obiadokolacja,
– Dwa wyjazdy nad Adriatyk,
– Nocleg ze śniadaniem w hotelu na Węgrzech w drodze powrotnej. Pokoje 2 osobowe,
– Opiekę duchową kapłana,
– Ubezpieczenie.

CZY BĘDZIE MI POTRZEBNY PASZPORT?

– Obywatele UE mogą przekraczać granicę bośniacką na podstawie dowodów osobistych.

– W przypadku przekraczania granicy na dowodzie osobistym należy się upewnić, że legitymujemy się WAŻNYM dokumentem tj. – data jego ważności jest dłuższa od okresu planowanego pobytu (ogólna zasada – min. 3 miesiące) oraz, że dokument nie był uprzednio zgłoszony jako zagubiony lub ukradziony, ponieważ, automatycznie figuruje on na liście INTERPOLU i przy kontroli granicznej może zostać odebrany.

CO POWINIENEM WIEDZIEĆ JADĄC NA PIELGRZYMKĘ DO MEDJUGORJE?

– Należy zabrać ze sobą małą poduszkę, koc (potrzebny tylko w autobusie) suchy prowiant na drogę, podręczne kosmetyki.
– W czasie pobytu w Medjugorje trzeba mieć małe radio UKF lub telefon komórkowy z radiem + słuchawki, ponieważ parafia zapewnia tłumaczenie na język polski ( małe radia można kupić w okolicznych sklepikach).
– W Medjugorie wszędzie zapłacimy w euro, w niektórych sklepach można też płacić w złotówkach lub markach bośniackich.
– Temperatura w okresie letnim wynosi najczęściej powyżej 24stopni, konieczne jest posiadanie nakrycia głowy, zdarzają się też chłodniejsze wieczory stąd warto zabrać z sobą sweterek, polar lub inne nakrycie wierzchnie.
– Na wejście na górę Kriżevac powinno się posiadać obuwie kryte.

JAK MOGĘ SIĘ ZAPISAĆ?

Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerem 661 530 551
Aby zapis został przyjęty należy uprzednio przygotować informacje na temat:

Adresu zamieszkania,
Nr PESEL,
Nr i seriii dowodu osobistego,
Nr telefonu,Adresu e-mail.

DO KIEDY MUSZĘ OPŁACIĆ SWÓJ UDZIAŁ?

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłacenie zaliczki w wysokości 400zł na podany numer konta lub osobiście u organizatorów.
Po wpłaceniu zaliczki, resztę kwoty w złotówkach należy wpłacić najpóźniej do 15 czerwca.

Kwotę w euro (245€) wpłacamy na miejscu u organizatorów

PROSIMY O DOKONYWANIE WPŁAT TYLKO NA PONIŻSZE KONTO

Ks. Zbigniew Tartak
BZWBK: 88 1090 1577 0000 0001 1394 5136