OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14.03.2021r.
52879
post-template-default,single,single-post,postid-52879,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14.03.2021r.

 1. Dziś jest IV Niedziela Wielkiego Postu zw. „laetare”, radości.
 2. Dziś odbędą się spotkania z rodzicami dzieci do I Komunii św. w Niedoradzu o godz. 11.00 i w Sanktuarium o godz. 12.30.
 3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Sanktuarium o godz. 16.00, w Niedoradzu o godz. 17.00. Dziś na Gorzkie Żale przychodzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Otyniu i w Niedoradzu w piątki pół godziny przed mszą św., w Bobrownikach i w Zakęciu w dni powszednie po mszy św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych Kościół przypisał łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. 
 4. We wtorek w Otyniu będzie spotkanie dla kobiet z cyklu „Najlepsza cząstka”. Prowadząca to Agnieszka Zuzelska. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej szczegółów na stronie fundacji „Blisko domu”.
 5. W środę nasz ks. Proboszcz kan. Zbigniew Tartak przeżywa dzień swoich imienin. Drogiemu Solenizantowi życzymy obfitości Bożych łask, mocy Bożego Ducha i opieki Matki Najświętszej Królowej Pokoju. Zapraszamy do modlitwy za Solenizanta w środę w czasie Mszy św. w Sanktuarium.
 6. W środę w Otyniu o godz. 19.00 nauki przed chrztem świętym.
 7. W czwartek nie będzie spotkania uwielbieniowo – formacyjnego.
 8. Trwa nowenna do św. Józefa Oblubieńca przed liturgicznym jego wspomnieniem. W piątek uroczystość św. Józefa Oblubieńca. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 19 marca papież Franciszek uroczyście otworzy „Rok Rodziny”.
 9.  W uroczystość św. Józefa o godz. 15.00 w gorzowskiej katedrze zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzi czternaście rodzin reprezentujących wspólnotę diecezjalną. Po nabożeństwie Bp Tadeusz Lityński przewodniczyć będzie uroczystej Eucharystii otwierającej Rok Rodziny
 10. Wzorem lat ubiegłych prosimy Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII o przygotowanie dekoracji na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne w Niedoradzu i w Sanktuarium.
 11. Dzisiaj w Niedoradzu w czasie Gorzkich Żali zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
 12. Można nabywać paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 15 zł za sztukę oraz palmy na Niedzielę Palmową. Ministranci po mszy św. rozprowadzają baranki z cukru zbierając ofiary na swój fundusz. 
 13. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na nowe nagłośnienie do naszego Sanktuarium.
 14. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszym Sanktuarium. Wejście przez zakładkę „Wirtualny spacer” na stronie internetowej naszej parafii. 
 15. Klub Radnych Niezależni Gminy Otyń wraz z „Ogień Bez Dymu” zapraszają w niedzielę 21 marca na pokazy palenia “od góry”, które jest najczystszą alternatywą dla tradycyjnego sposobu palenia: w Niedoradzu przy kościele o godz. 10.30, a w Otyniu przy Urzędzie Miejskim o godz. 13.30. 
 16. 26 marca o godz. 20.00. wyruszy z Zielonej Góry z parafii pw. Miłosierdzia Bożego do naszego Sanktuarium Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Rewolucja pięknych ludzi”.
 17. Bóg zapłać za ofiary składane na zakup nowego nagłośnienia, za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby naszej parafii. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.

Ks. Proboszcz kan.  Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych  14 – 21.03.2021r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021r.
godz. 8.00 + Antoś Grzesiak
godz. 12.30 + Jan Ptak – od cioci Marii Grodzkiej z rodziną

 

PONIEDZIAŁEK, 15.03.2021r.

godz. 14.00 + Józef Podgórski – msza św. pogrzebowa

godz. 18.00 + Krystyna Owsianna i zmarli z rodz. Turkiewicz

 

WTOREK, 16.03. 2021r.
godz. 8.00 w int. Juliana z okazji 2 rocz. urodzin

 

ŚRODA, 17.03.2021r.
godz. 18.00 Msza św. dzięk. – błag. w int. ks. Proboszcza z okazji imienin o zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę NMP Królowej Pokoju

 

CZWARTEK,  18.03. 2021r.

godz. 8.00 w int. p. Józefy Ochockiej z okazji imienin, o zdrowie i opiekę Matki Bożej Królowej Pokoju

 

PIĄTEK, 19.03.2021r.
godz. 18.00 intencja ku czci Ducha Świętego

 

SOBOTA, 20.03.2021r. 
godz. 11.00 o opiekę Matki Bożej Królowej Pokoju i błog. Boże dla Alicji z okazji 18 – tych urodzin

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021r.
godz. 8.00 + Józef Cyrulik i zmarli z rodz. Cyrulik, Głuchowskich i Bartowskich
godz. 12.30 + Krystyna Średnicka (2 rocz. śm.)

Intencje mszy świętych NIEDORADZ,  14 – 21.03.2021r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14.03.2021r.
godz. 9.30 + Helena, Edward Orłowscy
godz. 11.00 + Barbara Witkowska (4 rocz. śm.), Wiesław, Bronisława (ona), Władysław, Janusz Gromek

 

PONIEDZIAŁEK, 15.03.2021r.
godz. 17.00 + Janusz Gromek – int. od uczestników pogrzebu

 

ŚRODA, 17.03.2021r.
godz. 17.00 + Zofia Kur o łaskę nieba

 

PIĄTEK, 19.03.2021r.
godz. 17.00 + Mirosława Świerkowska, rodzice: Marta i Józef Bociańscy, zmarli z rodzin Bociańskich i Mazurków

 

SOBOTA, 20.03.2021r. 
godz. 17.00 zmarli z rodzin Gmur, Kunysz, Buczkiewicz, Wawrowicz, Kułaj

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21.03.2021r.
godz. 9.30 + Józef w kolejną rocz. śmierci, + Władysława (ona) i Apoloniusz Chrustowscy
godz. 11.00 + Franciszek, Mieczysław Słoński, Józefa (ona) i Czesław Szymańscy i zmarli z ich rodzin

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz