OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 07.03.2021r.
52877
post-template-default,single,single-post,postid-52877,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 07.03.2021r.

 1. Dziś jest III Niedziela Wielkiego Postu, zbawiennego czasu pokuty i nawrócenia.
 2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na marzec: „Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pokuty z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym”.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy  w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą miały formę spotkań biblijno-ewangelizacyjnych. Spotkania poprowadzą świeccy ewangelizatorzy z Centrum Ewangelizacji Diecezji Szczecińsko-Kamińskiej Henryk Krzosek oraz Agnieszka Zuzelska. Głównym tematem spotkań będzie: Co Bóg mówi dziś do swego Kościoła? Pokochaj Słowo Boże! Plan rekolekcji: dziś nauki na wszystkich mszach św. Od poniedziałku do środy msze św.:  w Zakęciu i w Bobrownikach – godz. 16.30; w Sanktuarium –  godz. 9.00 i 18.00; w Niedoradzu –  godz. 10.30 i 18.00.
 4. Spowiedź św. będzie w środę: w Sanktuarium w godz. 8.30 – 9.00, w Niedoradzu g. 10.00 – 10.30; w Zakęciu i w Bobrownikach – godz. 16.00 – 16.30, w Sanktuarium i w Niedoradzu g. 17.00 – 18.00
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Sanktuarium o godz. 16.00, w Niedoradzu o godz. 17.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Otyniu i w Niedoradzu w piątki pół godziny przed mszą św., w Bobrownikach i w Zakęciu w dni powszednie po mszy św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych Kościół przypisał łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. 
 6. W czwartek w Sanktuarium o godz. 19.00 będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św. i więź z Panem Bogiem.
 7. W czwartek rozpoczynamy nowennę do św. Józefa Oblubieńca przed liturgicznym wspomnieniem.
 8. W piątek o godz. 17.30 w Sanktuarium będzie spotkanie do bierzmowania dla młodzieży z klas VII.  Spotkanie w Niedoradzu dla młodzieży z klas VII I VIII również w piątek o godz. 16.30.
 9. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka z ministrantami.
 10. W sobotę rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za Namiestnika Chrystusa na ziemi.
 11. Dziś rozpoczynają się Rekolekcje diecezjalne transmitowane na antenie TVP Gorzów Wielkopolski, które w gorzowskiej katedrze poprowadzi ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr. 
 12. W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania z rodzicami dzieci do I Komunii św. w Niedoradzu o godz. 11.00 i w Sanktuarium o godz. 12.30.
 13. Wzorem lat ubiegłych prosimy Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII o przygotowanie dekoracji na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne w Niedoradzu i w Sanktuarium.
 14. W przyszłą niedzielę w Niedoradzu w czasie Gorzkich Żali zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
 15. 26 marca o godz. 20.00. wyruszy z Zielonej Góry z parafii pw. Miłosierdzia Bożego do naszego Sanktuarium Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Rewolucja pięknych ludzi”.
 16. Bóg zapłać za składane ofiary na zakup nowego nagłośnienia, za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby naszej parafii. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.
  Ks. Proboszcz kan.  Zbigniew Tartak
Intencje mszy świętych 7 – 14.03.2021r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.03.2021r.
godz. 8.00 + rodzice: Mirosław i Anna Nenycz oraz zmarłych członków rodziny
godz. 12.30 + Marian Wysoczański (1 rocz. śm.)

 

PONIEDZIAŁEK, 08.03.2021r., REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
godz. 9.00

godz. 18.00 w int. dziękczynnej za dzieci, z prośbą o błog. Boże i opiekę Matki Bożej oraz o łaskę zdrowia

 

WTOREK, 09.03. 2021r., REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
godz. 9.00
godz. 18.00 + Jadwiga Zachwieja (10 rocz. śm.) – int. od rodziny

 

ŚRODA, 10.03.2021r., REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
godz. 9.00
godz. 18.00 + Ewa Poźniak – o radość wieczną od rodziny Rynkiewiczów z Jeleniej Góry

 

CZWARTEK,  11.03. 2021r.

godz. 8.00 

 

PIĄTEK, 12.03.2021r.
godz. 18.00 + Franciszek, Katarzyna i mąż Bolesław

 

SOBOTA, 13.03.2021r. 
godz. 11.00 w int. Róży M. B. Królowej Pokoju o zdrowie i błog. Boże

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021r.
godz. 8.00 + Antoś Grzesiak
godz. 12.30 + Jan Ptak – od cioci Marii Grodzkiej z rodziną

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 7 – 14.03.2021r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 07.03.2021r.
godz. 9.30 + Mieczysław Jabłecki
godz. 11.00 o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla Justyny i Krzysztofa i o szczęśliwe rozwiązanie dla Justyny

 

PONIEDZIAŁEK, 08.03.2021r., REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
godz. 10.30 + Janina Szczygieł o łaskę nieba
godz. 18.00 

 

WTOREK, 09.03.2021r. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
godz. 10.30
godz. 18.00 + Stanisława (ona), Marian Marciniak

 

ŚRODA, 10.03.2021r. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
godz. 10.30
godz. 18.00 + Ryszard Więcek – int. od uczestników pogrzebu

 

PIĄTEK, 12.03.2021r.
godz. 17.00 

 

SOBOTA, 13.03.2021r. 
godz. 17.00 + Józefa (ona), Wojciech Dzieszkiewicz, ++ Aniela Gruber, Łucja Sawicz

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14.03.2021r.
godz. 9.30 + Helena, Edward Orłowscy
godz. 11.00 + Barbara Witkowska (4 rocz. śm.), Wiesław, Bronisława (ona), Władysław

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz