OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02.2021r.
52857
post-template-default,single,single-post,postid-52857,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02.2021r.

 1. Dziś jest VI Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 3. We wtorek o godzinie 17.00  w naszym Sanktuarium odbędzie się spotkanie z cyklu „Najlepsza Cząstka”. Jest to spotkanie wyłącznie dla kobiet, które pomoże odkryć swoje  prawdziwą wartość, którą daje Bóg oraz poznać nowe ścieżki rozwoju osobistego.  Są jeszcze wolne miejsca w grupie na pierwszy rok. Szczegóły i zapisy pod numer telefonu: 661530551.
 4. W najbliższą środę rozpoczynamy zbawienny czas Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem: w Otyniu i w Niedoradzu o godz. 10.00 i 18.00, w Zakęciu i w Bobrownikach o godz. 16.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły od 18 do 60 roku życia (co do ilości: jeden posiłek do syta i dwa mniejsze, i jakościowy od potraw mięsnych). W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Otyniu o godz. 16.00, a w Niedoradzu o godz. 17.00. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Otyniu i w Niedoradzu w piątki przed mszą św., w Bobrownikach i w Zakęciu w dni powszednie po mszy św. Za udział w nabożeństwach pasyjnych Kościół przypisał łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Od najbliższego piątku na nabożeństwa Drogi Krzyżowej przychodzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania i dzieci do I Komunii św.
 5. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 6. Przypominamy wiernym, iż w każdy piątek w roku jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Od Środy Popielcowej do  I Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 8. Z racji Środy Popielcowej nie będzie we wtorek mszy św. w Bobrownikach i  w czwartek w Zakęciu. Przyjęte intencje będą odprawione w Środę Popielcową.
 9. W zbliżającym się okresie Wielkiego Postu składamy tzw. jałmużnę postną – ofiary za udzielone dyspensy w ciągu roku.
 10. W czwartek w Sanktuarium o godz. 19.00 będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św. i więź z Panem Bogiem.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na zakup nowego nagłośnienia do naszego Sanktuarium.
 12. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka z ministrantami, a na godz. 11.00 zapraszamy młodzież z klas VII na spotkanie do bierzmowania.
 13. Jest do nabycia w cenie 5 zł nowy numer „Miłujcie się”. Zachęcamy do lektury.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium, na zakup nowego nagłośnienia, za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby naszej parafii. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.

Ks. Proboszcz kan.
Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych 14 – 21.02.2021r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021r.
godz. 8.00 + Bogumiła (ona), Stanisław Marcinkowscy
godz. 12.30 ++ Jan Bilski, Franciszka (ona), siostra Barbara

 

PONIEDZIAŁEK, 15.02.2021r.

godz. 18.00 o dar nieba dla siostry Nolaski

 

WTOREK, 16.02. 2021r.
godz. 8.00 + w rocz. śm. Seweryna (ona), Bazylii, Wacław oraz za zmarłych z rodz. Szlanta i Tomalka

 

ŚRODA POPIELCOWA, 17.02.2021r.
godz. 10.00
godz. 18.00 + Stanisław o radość życia wiecznego

 

CZWARTEK,  18.02. 2021r.

godz. 8.00 o dar nieba dla śp. + siostry Małgorzaty

 

PIĄTEK, 19.02.2021r.
godz. 18.00 W 40 rocz. ślubu Elżbiety i Jana o potrzebne łaski i Boże błog.

 

SOBOTA, 20.02.2021r. 
godz. 11.00 Dzięk. za wszelkie otrzymane łaski oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla córki – int. od rodziców

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021r.
godz. 8.00 + Bogumiła (ona), Stanisław Marcinkowscy
godz. 12.30 + Danuta Bartkowska (3 rocz. śm.)

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 14 – 21.02.2021r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02.2021r.
godz. 9.30 + Mirosława Wołowiecka i ++ z rodz. Wołowieckich i Sergun
godz. 11.00 + Rozalia, Walenty, Jan Janik, Maria, Alojzy Brzeń

 

PONIEDZIAŁEK, 15.02.2021r.
godz. 14.00 msza św. pogrzebowa śp.+ Kazimierz Biliński

godz. 17.00  

 

ŚRODA, 17.02.2021r.
godz. 10.00
godz. 18.00 + Piotr Gajcy 

 

PIĄTEK, 19.02.2021r.
godz. 17.00 Dzięk. – błag. o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla Edyty i Piotra z okazji 10 – tej rocz. ślubu

 

SOBOTA, 20.02.2021r. 
godz. 17.00 + Michał Solski (2 rocz. śm.) i zmarli z rodziny

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21.02.2021r.
godz. 9.30 + Jan Bulik, jego rodzice, teściowie oraz zmarli z rodziny
godz. 11.00 + Kazimierz, Józefa (ona) Pelc

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz