OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.01.2021r.
52846
post-template-default,single,single-post,postid-52846,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.01.2021r.

 1. Dziś jest II Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. W przyszłą niedzielę Kościół powszechny będzie celebrował już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. 
 3. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 4. W poniedziałek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
 5. W czwartek  21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka.
 6. W piątek 22 stycznia mija 35 rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Pamiętajmy o modlitwie o rychłą beatyfikację Bpa W. Pluty.
 7. W czwartek w Sanktuarium o godz. 19.00 będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św. i więź z Panem Bogiem.
 8. Z racji pandemii „Kolęda” odbywa się według wskazań ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Zapraszamy do naszych kościołów mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na „Seminarium Duchowne” i „Na Potrzeby Parafii”
 9. Plan kolędy na bieżący tydzień:
  18 stycznia (poniedziałek) – Niedoradz  o godz. 17.00 – ulice: Makowa, Ogrodowa, Sienkiewicza, Makuszyńskiego, Tuwima, Brzechwy
  19 stycznia (wtorek) – Bobrowniki o godz. 17.00  –  ulice Klonowa, Akacjowa, Ogrodowa, Polna, Wiśniowa, Przyszłości, Osiedlowa, Lipowa, Leśna, Nowa
  20 stycznia (środa) – Niedoradz o godz. 17.00 ulice: Kopernika, Krasickiego, Piaskowa, Drzewna, Krótka
  21 stycznia (czwartek) – Zakęcie o godz. 17.00 – numery 46 – 74
  – 22 stycznia (piątek) Niedoradz o godz. 17.00 – ul. Akacjowa, Sosnowa, Zaułek, Dworcowa, Słoneczna, Wiśniowa, Reja, Kwiatowa. Istnieje możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej na wyraźne zaproszenie przez wiernych w szczególnych przypadkach, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby chorej, niepełnosprawnej. Msza św. i spotkanie kolędowe w Bobrownikach we wtorek o godz. 17.00  i w Zakęciu w czwartek o godz. 17.00.
 10. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na zakup nowego nagłośnienia do naszego Sanktuarium. W 2020r. na ten cel zebraliśmy kwotę 22.201,17zł. Bóg zapłać!
 11. Dziś odbędą się spotkania z rodzicami dzieci do I Komunii św. w Niedoradzu o godz. 11.00 i w Sanktuarium o godz. 12.30.
 12. W parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli w dniach 5 – 7 lutego br odbywać się będą nauki przedmałżeńskie. Szczegóły i zapisy przez stronę parafii św. Antoniego w Nowej Soli. Ilość miejsc jest ograniczona.
 13. Przypominamy wiernych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie w naszych świątyniach.
 14. W tym tygodniu wspominamy: 19.01. – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa; 21.01 – św. Agnieszkę, dz. i męcz. 
 15. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele remontowe naszego Sanktuarium, na zakup nowego nagłośnienia, za ofiary na Seminarium Duchowne i potrzeby naszej parafii. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.

  Ks. Proboszcz kan.  Zbigniew Tartak
Intencje mszy świętych 17 – 24.01. 2021r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.01.2021r.
godz. 8.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia
godz. 12.30 ++ Rodzice: Andrzej i Maria i + siostra Weronika

 

PONIEDZIAŁEK, 18.01.2021r.

godz. 18.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia

 

WTOREK, 19.01. 2021r.
godz. 8.00 ++ Jadwiga, Jan Skrzypczyńscy, Julian i Anna Michalscy w kolejną rocznicę śmierci

 

ŚRODA, 20.01.2021r.
godz. 18.00 + Marian Gmurkowski – int. od członków Klubu Seniora przy PZC

 

CZWARTEK,  21.01. 2021r.

godz. 8.00 Dzięk. – błag. z okazji rocznicy ślubu Patryka i Anny oraz Elżbiety i Piotra z prośbą o potrzebne łaski dla nich i ich dzieci

 

PIĄTEK, 22.01.2021r.
godz. 18.00 

 

SOBOTA, 23.01.2021r. 
godz. 11.00 + Klementyna Jabłecka, +zmarli rodzice: Wiktoria i Stanisław Stańczak

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.01.2021r.
godz. 8.00 + Stanisława, Maria, Ludwik Petela
godz. 12.30 + Marian Gmurkowski – int. od żony i dzieci

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 17 – 24.01. 2021r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.01.2021r.
godz. 9.30 ++ Franciszek (40 rocz. śm.) oraz Marianna Paź
godz. 11.00 ++ Janina, Adam, Zbigniew, Maria Prosuł

 

PONIEDZIAŁEK, 18.01.2021r.

godz. 17.00  

 

ŚRODA, 20.01.2021r.
godz. 17.00 + Teresa Glinka – int. od Żywego Różańca p. Solskiej

 

PIĄTEK, 22.01.2021r.
godz. 17.00  + Antoni Wasiak  o łaskę przebaczenia grzechów i wieczne zbawienie – int. od brata bliźniaka z rodziną

 

SOBOTA, 23.01.2021r. 
godz. 17.00 + Bogdan Chorąży

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.01.2021r.
godz. 9.30 ++ Janina (25 rocz. śm.) oraz Czesław Tarach, Marianna, Stanisław Majewscy i zmarli z rodziny
godz. 11.00 + Stanisław Buchwald w kolejną rocz. śmierci

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz