OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 10.01.2021r.
52843
post-template-default,single,single-post,postid-52843,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 10.01.2021r.

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Chrztu Pańskiego, którą kończymy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia. 
 2. W środę w Otyniu o godz. 19.00 nauki przed chrztem świętym.
 3. W czwartek w Sanktuarium o godz. 19.00 będzie spotkanie uwielbieniowo – formacyjne dla wszystkich chcących pogłębić swoją  znajomość Pisma św. i więź z Panem Bogiem.
 4. W piątek 15  stycznia dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o Biskupie Seniorze   w modlitwie.
 5. Z racji pandemii „Kolęda” odbywa się według wskazań ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Zapraszamy do naszych kościołów mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na „Seminarium Duchowne” i „Na Potrzeby Parafii”
 6. Plan kolędy na bieżący tydzień:
  11 stycznia (poniedziałek) – Otyń o godz. 18.00 – ulice: Żeromskiego, Dworcowa, Nowa, Mickiewicza, Zamkowa, Moniuszki, Wierzbowa, Kościelna
  12 stycznia (wtorek) – Otyń godz. 18.00  – ulice:  Słoneczna, Żytnia, Marcinkowskiego, Hetmańska, Gawła, Św. Jana Pawła II
  13 stycznia (środa) – Otyń o godz. 18.00 ulice: Malinowa, Poziomkowa, ks. W. Szeremeta, ks. A. Lisaka, Lipowa
  15 stycznia (piątek) – Otyń o godz. 18.00 – ul. ul. Truskawkowa, Topolowa, Polna, Ogrodowa, Morelowa, Magnolii, Jaśminowa, Działkowa, Brzoskwiniowa, Agrestowa, Porzeczkowa, Jarzębinowa, Winogronowa, Długa
 7. Istnieje możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej na wyraźne zaproszenie przez wiernych w szczególnych przypadkach, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania czy odwiedziny osoby chorej, niepełnosprawnej.
 8. W sobotę 16 stycznia w Sanktuarium będzie spotkanie formacyjne dla mężczyzn pod hasłem „Ponad Przeciętność”. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na zakup nowego nagłośnienia do naszego Sanktuarium.
 10. W najbliższą niedzielę tj. 17 stycznia będzie spotkanie z rodzicami dzieci do I Komunii św. w Niedoradzu o godz. 11.00 i w Sanktuarium o godz. 12.30.
 11. W parafii pw. św. Antoniego w Nowej Soli w dniach 5 – 7 lutego br odbywać się będą nauki przedmałżeńskie. Szczegóły i zapisy przez stronę parafii św. Antoniego w Nowej Soli. Ilość miejsc jest ograniczona.
 12. Przypominamy wiernych o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie w naszych świątyniach.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary na cele remontowe naszego Sanktuarium. Wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju ofiarując w ich intencji codzienną modlitwę i comiesięczną mszę świętą.

Ks. Proboszcz kan.  Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych 10 – 17.01. 2021r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021r.
godz. 8.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia
godz. 12.30 + Jadwiga Gołębiowska, Józef – int. od rodziny

 

PONIEDZIAŁEK, 11.01.2021r.

godz. 18.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia

 

WTOREK, 12.01. 2021r.
godz. 18.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia

 

ŚRODA, 13.01.2021r.
godz. 18.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia

 

CZWARTEK,  14.01. 2021r.

godz. 18.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia

 

PIĄTEK, 15.01.2021r.
godz. 18.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia

 

SOBOTA, 16.01.2021r. 
godz. 11.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.01.2021r.
godz. 8.00 w int. wynagradzającej za grzechy w rodzinach, od uwolnienie od skutków tych grzechów i wszelkiego zła, a także o łaskę uzdrowienia
godz. 12.30 ++ Rodzice: Andrzej i Maria i + siostra Weronika

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 10 – 17.01. 2021r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021r.
godz. 9.30 ++ Stanisław, Zofia, Jolanta Oleksy, za ich rodziców i rodzeństwo i wszystkich zmarłych z rodziny
godz. 11.00 + Elżbieta i Henryk Dąbrowscy i ich zmarli synowie

 

PONIEDZIAŁEK, 11.01.2021r.

godz. 17.00  + Antoni Wasiak – od rodz. Ganciarczyk z Libiąża

 

ŚRODA, 13.01.2021r.
godz. 17.00 + Teresa Glinka – int. od sąsiadów

 

PIĄTEK, 15.01.2021r.
godz. 17.00  + Antoni Wasiak – od brata Ryszarda z Libiąża z rodziną

 

SOBOTA, 16.01.2021r. 
godz. 17.00 

II NIEDZIELA ZWYKŁA, 17.01.2021r.
godz. 9.30 ++ Franciszek (40 rocz. śm.) oraz Marianna Paź
godz. 11.00 ++ Janina, Adam, Zbigniew, Maria Prosuł

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz