OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ADWENTU „GAUDETE”, 13.12.2020r.
52830
post-template-default,single,single-post,postid-52830,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA ADWENTU „GAUDETE”, 13.12.2020r.

 1. Dzisiaj jest III niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości – Gaudete. Zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki  na msze św. roratnie o NMP. Dzieci na Roraty niech przyjdą z lampionami.
 2. Dzisiaj jest rocznica wybuchu stanu wojennego. Pamiętajmy o ofiarach tych bolesnych dla Polski dni.
 3. Dzisiaj jest dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.  W Bobrownikach zbiórka do puszek dla rodzin, które ucierpiały w pożarze domu.
 4. W III tygodniu Adwentu rozpoczynamy dni modlitw o  życie chrześcijańskie rodzin.
 5. Dziś w Niedoradzu na mszy św. o godz. 11.00 i w Sanktuarium o godz. 12.30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. W piątek w Sanktuarium o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W najbliższą sobotę 19.12. w naszym Sanktuarium o godz. 16.30 odbędzie się czuwanie „Adwent po męsku”. W programie konferencja, wspólna modlitwa, różaniec i Eucharystia na zakończenie czuwania.
 8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na zakup nowego nagłośnienia dla naszego Sanktuarium.
 9. Wzorem lat ubiegłych prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o przygotowanie dekoracji na Święta Bożego Narodzenia w naszym Sanktuarium i w kościele w Niedoradzu.
 10. W naszym sklepiku przy Sanktuarium można nabywać opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny małe w cenie 6zł, a duże w cenie 15zł. Ministranci naszej parafii rozprowadzają kartki świąteczne, zbierając ofiary na fundusz ministrancki. Można również nabyć nowy numer „Miłujcie się” w cenie 6 zł. 
 11. W tym tygodniu wspominamy: 14.12. – św. Jana od Krzyża, prezb. i dK
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Królowej Pokoju. Przypominamy, iż raz w miesiącu w naszym Sanktuarium odprawiana jest msza św. za wszystkich ofiarodawców, ich rodzin oraz za zmarłych ofiarodawców.

Ks. Proboszcz

kan. Zbigniew Tartak 

Intencje mszy świętych OTYŃ, 13 – 20.12. 2020r.

III NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020r.
godz. 8.00 + Franciszka Bieniaś, Tadeusz Miążek, Wanda Chorościn

godz. 12.30 + Jan, Regina Fedorowicz, Paweł Nosal i za zmarłych z rodziny

 

PONIEDZIAŁEK, 14.12.2020r. 

godz. 18.00 + Stefan Ciesielski (10 rocz. śm.) oraz zmarli z rodz. Ciesielskich, Arendzów, Kaweckich, Iberów

 

WTOREK,  15.12. 2020r.
godz. 8.00 o Boże błog. i opiekę Matki Bożej nad rodziną


ŚRODA, 16.12.2020r.
godz. 14.00 msza św. pogrzebowa + Jan Ptak
godz. 18.00 w int. ofiarodawców i dobrodziejów naszego Sanktuarium o Boże błog. i opiekę M. B. Królowej Pokoju dla nich i ich rodzin oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych

 

CZWARTEK, 17.12. 2020r.

godz. 8.00 + Edward, Maria Borkowscy i ich rodzice

 

PIĄTEK, 18.12.2020r.
godz. 18.00  

 

SOBOTA, 19.12.2020r.
godz. 11.00  za Barbarę i Kacpra o Boże prowadzenie na czas narzeczeństwa

 

IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020r.
godz. 8.00 + Franciszek Falbierski

godz. 12.30 Dzięk. – błag. w 50 rocz. ślubu Teresy i Stanisława Malawka – int. od dzieci i wnuków

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 13 – 20.12. 2020r.

III NIEDZIELA ADWENTU  –  13.12.2020r.
godz. 9.30 + Józef Bociański (19 rocz. śm.), Marta Bociańska i ich córka Mirosława Świerkowska
godz. 11.00 + Stanisław (24 rocz. śm.), Julianna Jabłeccy oraz za zmarłe ich córki, zięciów i wnuki

 

PONIEDZIAŁEK, 14.12.2020r.

godz. 17.00 + Tadeusz i Kazimierz Słoński (1 rocz. śm.)

 

ŚRODA, 16.12.2020r.
godz.17.00 + Maria, Leon Kucharscy

 

PIĄTEK, 18.12.2020r.
godz. 17.00  + Zofia, Marian Słońscy ich rodzice, + Zofia Garbacz

 

SOBOTA, 19.12.2020r. 

godz. 17.00  + Stanisław Średnicki – int. od uczestników pogrzebu

 

IV NIEDZIELA ADWENTU  –  20.12.2020r.
godz. 9.30 + Marian Gotowiec (8 rocz. śm.)

godz. 11.00 + Narcyza Rosińska, Anna, Franciszek, Władysław, Jan, Julian Bielińscy

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz