OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU, 29.11.2020r.
52825
post-template-default,single,single-post,postid-52825,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA ADWENTU, 29.11.2020r.

  1. Dziś przeżywamy I niedzielę Adwentu, radosnego czasu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa przy końcu czasów i w czasie świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki  na msze św. roratnie o NMP. Dzieci na Roraty niech przyjdą z lampionami.
  2. I niedziela Adwentu jest rozpoczęciem nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, który będziemy przeżywać pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.
  3. Dziś na mszach świętych poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W naszym sklepiku przy Sanktuarium można nabywać opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny małe w cenie 6zł, a duże w cenie 15zł.
  4. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca. W  I czwartek miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy do naszego sanktuarium na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i za kapłanów i siostry zakonne.
  5. W I piątek w naszym Sanktuarium adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi św. W Niedoradzu rozpoczęcie adoracji o godz. 16.00 i również okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
  6. W I piątek miesiąca udamy się do chorych z posługą sakramentalną  w Niedoradzu od godz. 8.00, w Otyniu od godz. 10.00.
  7. W I sobotę miesiąca w naszym Sanktuarium o godz. 10.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. Od dziś ministranci naszej parafii rozprowadzają kartki świąteczne, zbierając ofiary na fundusz ministrancki.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
  10. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na grudzień: „Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy”
  11. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na internetowe rekolekcje dla dzieci przygotowane przez Fundację Tota Tua, które ukazywać się będą codziennie od 29 listopada br. o godz. 7.00 na stronie www.oddanie33.pl i  na kanale YT.
  12. W tym tygodniu wspominamy: 30.11. – św. Andrzeja, Apostoła (święto), 3.12 – św. Franciszka Ksawerego, prezb.,  4.12. – św. Barbarę, męcz., 6.12. – św. Mikołaja, bpa, 
  13. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy opiece Matki Bożej Królowej Pokoju. Przypominamy, iż raz w miesiącu w naszym Sanktuarium odprawiana jest msza św. za wszystkich ofiarodawców, ich rodzin oraz za zmarłych ofiarodawców.

 

       Ks. Proboszcz

       kan. Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ, 29.11. – 06.12. 2020r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020r.
godz. 8.00 + Bronisława (ona), Józef Mieszkowicz i ich zmarli rodzice

godz. 12.30 + ks. Bogdana Kusiak

 

PONIEDZIAŁEK, 30.11.2020r. 

godz. 18.00 + Andrzej i Aniela Babiarczuk

 

WTOREK, 01.12. 2020r.
godz. 8.00 śp. zmarli z rodziny Radczyc: Franciszek, Anna, Franciszek, Piotr, Jadwiga, Urszula oraz Adolf, Weronika, Witold z rodz. Strzelczyk i za zmarłych z rodziny

ŚRODA, 02.12.2020r.
godz. 18.00 wynagradzająca za opiekę Matki Bożej nad Januszem, z prośbą o dalsze błogosławieństwo

 

CZWARTEK, 03.12. 2020r.

godz. 18.00 + Janusz Jadowski (6 rocz. śm.)

 

PIĄTEK, 04.12.2020r.
godz. 18.00  + Barbara, jej córka i jej rodzice

 

SOBOTA, 05.12.2020r.
godz. 11.00  śp. + Urszula, Anna, Franciszek, Jadwiga, Piotr, Franciszek, Józefa (ona) i Walenty o wieczny odpoczynek

 

II NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020r.
godz. 8.00 + mąż Kazimierz, rodzice, teściowie, siostra Teresa

godz. 12.30 + Jan Gołąb i za zmarłych z rodziny

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 29.11. – 06.12. 2020r.

I NIEDZIELA ADWENTU  –  29.11.2020r.
godz. 9.30 + Joanna, Władysław, Jerzy Konik, Marianna, Franciszek Potęga
godz. 11.00 + Stanisław Olszewski

 

PONIEDZIAŁEK, 30.11.2020r.

godz. 17.00 o Boże błog. dla Amelii Więcek z okazji 18 – tych urodzin, o dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę M. B. Królowej Pokoju

 

ŚRODA, 02.12.2020r.
godz.17.00 o zdrowie i Boże błog. dla Haliny, Ryszardy i Roberta, dla dzieci i ich rodzin

 

PIĄTEK, 04.12.2020r.
godz. 17.00  + Apoloniusz Stankiewicz i jego rodzice + Marianna i Edward Otulak

 

SOBOTA, 05.12.2020r. 

godz. 17.00  + Rozalia, Walenty, Jan Janik, Maria, Alojzy Brzeń

II NIEDZIELA ADWENTU  –  06.12.2020r.
godz. 9.30 + Janina, Jan Kostrzewa i zmarli z rodziny
godz. 11.00 + mąż Stefan, rodzice, teściowie, + Henryk, Honorata i Eugeniusz

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz