OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.11.2020r. XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
52817
post-template-default,single,single-post,postid-52817,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.11.2020r. XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś jest XXXII niedziela zwykła.
 2. Zgodnie z aktualnymi normami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15m2. Prosimy o poważne i ze zrozumieniem potraktowanie nowych wytycznych. 
 3. Trwa miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Wypominkami modlimy się przez cały listopad po mszy świętej. Zapraszamy do modlitwy. Przypominamy, że papież Franciszek rozszerzył możliwość uzyskiwania odpustów za zmarłych na cały miesiąc listopad. Warunki odpustu: to stan łaski uświęcającej, nawiedzenia miejsca świętego, modlitwa za zmarłych i przyjęta Komunia święta.
 4. Jutro 9 listopada, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej Matki kościołów Miasta i Świata.
 5. W środę 11 listopada Święto Narodowe Odzyskania Niepodległości. Modlimy się, aby dobry Bóg miał w opiece naszą ukochaną Ojczyznę i Polaków. Msze św. w tym dniu będą odprawione w Sanktuarium i w Niedoradzu o godz. 11.00. Zamówione intencje będą odprawione o godz. 11.00. Około godz. 12.00 na cmentarzu w Otyniu i w Niedoradzu przy krzyżu będzie modlitwa za zmarłych i możliwość poświęcenia pomnika nagrobnego. W Bobrownikach poświęcenie nowych nagrobków będzie w środę o godz. 10.00. 
 6. W piątek odwiedzimy chorych w  Otyniu w i Bobrownikach od godz. 8.00.
 7. W piątek 13 listopada, Święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji.
 8. Dziś po mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 9. Zapowiadane na dziś spotkania z rodzicami dzieci do I Komunii św. są odwołane.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na zakup nowego nagłośnienia do naszego Sanktuarium.
 11. W tym tygodniu wspominamy: 11.11. – św. Marcina z Tours, bpa (wsp. obow.)
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe naszego Sanktuarium i potrzeby parafii. Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Pokoju. 

 

Ks. Proboszcz

Kan. Zbigniew Tartak

Intencje mszy świętych OTYŃ,  8 – 15.11. 2020r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.11.2020r.
godz. 8.00 + mąż Kazimierz, rodzice, teściowie i siostra Teresa

godz. 12.30 + Teresa Jańczak (3 rocz. śm.), zmarli rodzice i teściowie

 

PONIEDZIAŁEK, 09.11.2020r. 

godz. 18.00 + siostra Benita o dar życia wiecznego

 

WTOREK,10.11. 2020r.
godz. 8.00 + Józef (20 rocz. śm.), Karolina i zmarłych z rodz. Matczyszyn

 


ŚRODA, 11.11.2020r.
godz. 11.00 W intencji ks. Marcina z okazji imienin

 

CZWARTEK, 12.11. 2020r.

godz. 8.00 Dziękczynna za Bernadetę i Dariusza

 

PIĄTEK, 13.11.2020r.
godz. 18.00  + Leonard Parecki o spokój jego duszy

 

SOBOTA, 14.11.2020r.
godz. 11.00 w int. ofiarodawców i dobrodziejów naszego Sanktuarium o Boże błog. i opiekę M. B. Królowej Pokoju dla nich i ich rodzin oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020r.
godz. 8.00 + Ryszard Jabłecki (20 rocz. śm.), + Klementyna Jabłecka

godz. 12.30 + Monika, Marcel, Zbigniew Langner

Intencje mszy świętych NIEDORADZ,  8 – 15.11. 2020r.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA –  08.11.2020r.

godz. 9.30 + Jerzy Konik (13 rocz. śm.)

godz. 11.00 + Jan Woźniak w kolejną rocz. śmierci

 

PONIEDZIAŁEK, 09.11.2020r.

godz. 17.00 + Elżbieta Marcinkiewicz – int. od rodziny Mikołajczyków z Zawoi

 

ŚRODA, 11.11.2020r.
godz.11.00 + Maria (30 rocz. śm.) i Zygmunt Skroccy

 

PIĄTEK, 13.11.2020r.
godz. 17.00  + Elżbieta Marcinkiewicz – int. od cioci Lodzi z Zawoi

 

SOBOTA, 14.11.2020r. 

godz. 17.00  o Boże błog. i zdrowie dla całej rodziny Feret i dziękczynna za szczęśliwą operację i o zdrowie dla Halinki, Ryszardy i Roberta

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA –  15.11.2020r.

godz. 9.30 + Jan Bulik i za zmarłych z rodziny

godz. 11.00 + Helena, Leon Żelek, Antonina, Adolf Wierszyła

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz