Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą – 20.09.2020r.
52796
post-template-default,single,single-post,postid-52796,single-format-standard,theme-borderland,eltd-core-1.1.3,woocommerce-no-js,borderland-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll, vertical_menu_with_scroll,columns-3,type1,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedzielę Zwykłą – 20.09.2020r.

 1. Dzisiaj jest XXV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym, Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2. Dziś odbędą się spotkania z rodzicami dzieci do I Komunii św. w Niedoradzu o godz. 11.00, w Sanktuarium o godz. 12.30.
 3. Zapraszamy panie na całkowicie nowy cykl warsztatów dla kobiet „Najlepsza cząstka”. Najbliższe spotkanie będzie 22 września przy naszym Sanktuarium.
 4. W środę w Otyniu o godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.
 5. W czwartek w Otyniu o godz. 19.00 spotkanie modlitewno – biblijne. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem i znajomość Słowa Bożego.
 6. W piątek w naszym Sanktuarium o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W sobotę 26 września o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się spotkanie formacyjne dla mężczyzn. Hasłem przewodnim są słowa z ks. Jozuego „Jeśli chodzi o mnie i moją rodzinę, to my chcemy służyć Panu” (Joz 24, 15b) Spotkanie poprowadzi znany już nam świecki ewangelizator pan Henryk Krzosek. Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy panów.
 8.  Zapraszamy panów, którzy w przeszłości byli ministrantami, aby na nowo odkryli radość ze służby przy Ołtarzu Pańskim.
 9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na zakup nowego nagłośnienia do naszego Sanktuarium. Po mszy św. do puszek zbieramy ofiary na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
 10. W tym tygodniu wspominamy: 21.09. – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę (święto); 23.09. – Św. Ojca Pio z Petralciny, prezb. (wsp. obow.) 
 11. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary na Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów powierzamy opiece Matki Bożej Królowej Pokoju.                     

 

 Ks. Proboszcz

 kan. Zbigniew Tartak   

Intencje mszy świętych OTYŃ, 20 – 27.09. 2020r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  – 20.09.2020r.
godz. 8.00 + Wanda Chorościn (1 rocz. śm.)

godz. 12.30 + Maria Turkiewicz i zmarli z rodziny Powiada

 

PONIEDZIAŁEK, 21.09.2020r. 

godz. 18.00 za zmarłe siostry, członków Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety, rodziców, krewnych, dobrodziejów i dusze w czyśćcu cierpiące

 

WTOREK, 22.09. 2020r.
godz. 8.00 + Zygmunt Babiarczuk – int. od uczestników pogrzebu


ŚRODA, 23.09.2020r.
godz. 18.00 + Władysław i zmarli rodzice

 

CZWARTEK, 24.09. 2020r.

godz. 8.00 za dusze czyśćcowe

 

PIĄTEK, 25.09.2020r.
godz. 18.00  za dzieci: Rozalię, Błażeja, Mateusza o wsparcie i dary Ducha Świętego dla nich i o opiekę Matki Bożej Królowej Pokoju

 

SOBOTA, 26.09.2020r. 

godz. 11.00 w int. ofiarodawców i dobrodziejów naszego Sanktuarium o Boże błog. i opiekę M. B. Królowej Pokoju dla nich i ich rodzin oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  – 27.09.2020r.
godz. 8.00 + Marek Smolicz

godz. 12.30 + Aniela Zawalna (15 rocz. śmierci)

Intencje mszy świętych NIEDORADZ, 20 – 27.09. 2020r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020r.

godz. 9.30 O Boże błog., dary Ducha Świętego, opiekę Matki Najświętszej dla kleryka Jakuba w nowym roku akademickim – int. od Parafian

godz. 11.00 + Narcyza Rosińska – o łaskę nieba

 

PONIEDZIAŁEK, 21.09.2020r.

godz. 17.00 + Zbigniew Orłowski – int. od Romana z rodziną

 

ŚRODA, 23.09.2020r.
godz.17.00 + Zbigniew Orłowski – int. od Broni z rodziną

 

PIĄTEK, 25.09.2020r.
godz. 17.00  + Michał Solski

 

SOBOTA, 26.09.2020r. 

godz. 17.00  + Emilia, Bogusław, Gizela i Stanisław oraz zmarli z rodziny

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020r.

godz. 9.30 Dzięk. – błag. o Boże błog., opiekę Matki Najświętszej dla Grażyny i Krzysztofa z okazji 40 – tej rocznicy ślubu

godz. 11.00 Dzięk. – błag. o zdrowie, potrzebne łaski dla Wioletty i Marcina z okazji 20 – tej rocz. ślubu oraz dla ich dzieci

Komunikat Biskupa Diecezjalnego o ustanowieniu

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu

 

Drodzy Diecezjanie,

 

sierpień w naszej Ojczyźnie to tradycyjny czas organizowania pielgrzymek do maryjnych sanktuariów, w trakcie których przedstawiamy Bogu wszystkie nasze intencje, zarówno te osobiste, dotyczące nas i naszych bliskich, jak i te, które są ważne dla naszych chrześcijańskich wspólnot. Czynimy tak ufni w Bożą Opatrzność i opiekę Maryi, która jest dla nas wzorem stawania się uczniem Chrystusa. W tym roku to pielgrzymowanie, z racji panującej pandemii, jest roztropnie ograniczane do małych grup, a czasami nawet pojedynczych osób, zmierzających po maryjnych szlakach do różnych miejsc rozsianych po całej Polsce, po to by dać świadectwo swojej wiary.

Mam wielkie pragnienie, by takich miejsc było coraz więcej również w naszej diecezji. Dlatego uwzględniając żywy i trwający od bardzo długiego już czasu kult Matki Bożej czczonej w paradyskim seminarium, z dniem 15 sierpnia br. ustanawiam kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Powołując do życia nowe sanktuarium chcę prosić, aby było to miejsce szczególnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także za wszystkich powołanych do służby w Kościele. 

Wybór miejsca na modlitwę w tych właśnie intencjach nie jest przypadkowy. To tutaj od ponad 70 lat formują się kapłani pracujący w naszej diecezji, to tutaj także podczas modlitwy przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej rodziły się nowe powołania, a kapłani przeżywający kryzysy powierzali swoją posługę opiece Maryi i zostawali wysłuchani. Dlatego pragnę, abyśmy w tym miejscu dalej prosili naszą Matkę o orędownictwo za powołanymi w naszej diecezji. Jest to ważne szczególnie w obliczu kryzysu powołań, który dotyka nasze wspólnoty i niesie zagrożenie, że w przyszłości w wielu parafiach zabraknie duszpasterzy.

Kryzys nie może nas jednak skłaniać do obniżania wymagań stawianych kandydatom do święceń, wręcz przeciwnie, musi motywować do przygotowywania młodych ludzi do kapłaństwa świętego, otwartego na ludzi potrzebujących pomocy i zdolnych do budowania lokalnych wspólnot. By było to możliwe, sami kandydaci do święceń muszą doświadczyć wspólnoty wiary, osiągnąć ludzką dojrzałość i stać się uczniami Chrystusa. Dlatego od października – pozostając alumnami seminarium w Paradyżu – będą przebywać w Instytucie Biskupa Wilhelma Pluty w Gorzowie Wlkp. Zmiana miejsca ich formacji związana jest z koniecznością podjęcia poważnych prac remontowych w gmachu paradyskiego seminarium. Jestem przekonany, że gorzowski instytut zapewni klerykom dobre warunki formacji i da okazję do nowych duszpasterskich doświadczeń, zaś paradyski kompleks pocysterski nabierze jako sanktuarium jeszcze większego duchowego znaczenia i nowego blasku.

Ufając, że Bóg będzie wzbudzał nowe powołanie do służby kapłańskiej w naszej diecezji w sercach wielu młodych ludzi, zapraszam wszystkich Drogich Diecezjan do pielgrzymowania do nowo powstałego sanktuarium w Gościkowie-Paradyżu, i wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Zielona Góra, 6 sierpnia 2020 r. 

Znak: B2-/20 

 

–––––––––––––––––––––––––

 

Powyższy komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego należy odczytać wiernym
w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

 

Ks. Piotr Kubiak 

Wikariusz Generalny

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz